Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Obsługa przez WiFi
Promocja

Gwinty

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja

żarówka jaki gwintPoznaj gwinty żarówek - jest ich wiele!

Pierwsze i najważniejsze spośród tego, czym różnią się domowe źródła światła, to rodzaje gwintów żarówek. Wybór mamy tu ściśle określony, gdyż musi być on dopasowany do typu oprawki, która jest w naszej lampie. Przy żyrandolach czy kinkietach najczęściej żarówki gwinty mają opisane jako E27 czy E14. Ale, uwaga! nie zawsze tak jest. Coraz częściej producenci stosują inne, nowoczesne typy, które nie są tak popularne jak te wyżej wspominane. Dlatego należy dokładnie czytać etykietę dołączoną do oświetlenia.

Takie są rodzaje trzonków żarówek domowych

Małe trzonki (E14) i duże (E27) to najczęstsze rozwiązania. Ale oczywiście nie jedyne. Bo tych jest przynajmniej kilkanaście, a licząc te mniej popularne - nawet kilkadziesiąt. Inne rodzaje mocowań żarówek spotykane w naszych mieszkaniach to GU10, G9 czy G53. Do tego dochodzą takie rozwiązania jak G4, G 5.3, R7S oraz świetlówki T8 czy T5. Jest to oczywiście początek listy, ale zdecydowanie te w większości są w naszych domach, inne - o wiele rzadziej.

A gdzie znajdziemy oznaczenia gwintów żarówek? Po pierwsze - na szkle samego źródła światła. To na nim producenci drobnym drukiem nanoszą dokładny model artykułu. Kolejne miejsce to opakowanie - kartonik papierowy bądź blister z tworzywa sztucznego. A gdy nie wiemy, co zamontować w konkretnej lampie, żarówki typy gniazd mają oznaczone na oprawkach wbudowanych w oświetlenie. Znalezienie właściwych informacji jest więc tak naprawdę bardzo łatwe i z pewnością każdy sobie z nim poradzi.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl