Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Żarówki smart - inteligentne rozwiązania. Przegląd produktów
Inteligentne rozwiązania w żarówkach smart – przegląd produktów

W dobie nowych technologii coraz większa ilość użytkowników decyduje się na tak zwane inteligentne rozwiązania smart w domu. Są one podyktowane przez nową modę praktycznego życia.

W tym wypadku inteligentne żarówki smart są coraz chętniej wybierane do wyposażenia mieszkania. Takie żarówki dają szereg różnych możliwości od komfortowych po praktyczne. Dodatkowo dzięki nim można zaoszczędzić na energii elektrycznej! Te i inne zalety szczegółowo poznacie w niniejszym artykule.

 

Inteligentne rozwiązania w żarówkach smart

Dlaczego warto wybrać żarówkę smart?

Oświetlenie domu ma duży wpływ na komfort życia i samopoczucie. Wybierając barwę światła i natężenie możemy wprowadzić do pomieszczenia nastrój do odpoczynku lub powiew świeżości i energii. Wybór odpowiedniego źródła światła jest ważnym elementem niezbędnym do stworzenia idealnego wystroju wnętrza.

Inteligentne żarówki są o tyle praktyczne, że dają nam możliwość kontroli zdalnej nad oświetleniem w pomieszczeniu. Najczęściej będą to żarówki LED, które posiadają zintegrowany układ sterowania. Jakie są główne zalety rozwiązań zastosowanych w smart żarówkach?

  1. Na pierwszym miejscu znajduje się wygoda. Dzięki temu rozwiązaniu żarówki LED Wi-Fi mogą same włączać się oraz dostosowywać intensywność generowanego światła. Chcąc coś zmienić wystarczy sięgnąć po smartfon, tablet lub komputer i połączyć się z żarówką za pomocą aplikacji w sieci Wi-Fi lub bluetooth. Ustawiamy wszystko z wygodnej kanapy czy łóżka nie musząc wstawać.
  2. Liczne żarówki smart wyposażone są w technologię LED, więc cechuje je duża energooszczędność. Dodatkowo wyróżniają się ekologicznym charakterem, bowiem możemy z pozycji aplikacji ustawić w których godzinach i w jaki sposób dana żarówka ma się włączać bądź wyłączać.
  3. Swoboda i możliwości płynące z inteligentnych żarówek smart to kolejne zalety opowiadające się za wybraniem ich. Oprócz tego, że cały system pracuje dla nas, możemy zdecydować się na żarówki z głośnikiem, z systemem monitoringu, z czujnikiem ruchu bądź z inną praktyczną specyfikacją pozwalającą na stworzenie prawdziwego inteligentnego systemu w domu.
  4. Cena to kolejna zaleta zachęcająca do nabycia takiego produktu. Najtańsze żarówki Wi-Fi można kupić już za 50 zł. Chcąc posiadać bardziej spersonalizowaną żarówkę LED inteligentną trzeba przygotować nieco więcej pieniędzy. Ale bez obaw, taki zakup bardzo szybko zwróci się poprzez oszczędność jaką cechuje się smart żarówka.

Dymiona żarówka AZzardo smart E27Żarówka GU10 biała Smart AZzardoŻarówka biała mleczna E14 Smart AZzardo

 

Co potrafi inteligentna żarówka?

Oświetlenie inteligentne to mnogość modeli, a każdy rodzaj żarówki smart może być wyposażony w nieco inną technologię. Jakie funkcje możemy napotkać w takiej żarówce?

  • Przede wszystkim zdalne sterowanie jest podstawową funkcją, jaka powinna pojawić się w każdej inteligentnej żarówce.
  • Barwa światła i natężenie – większość żarówek Wi-Fi wyposażona jest w technologię przyciemniania i rozjaśniania. Pozwala to na zmianę barwy lub koloru światła oraz mocy. 
  • Możliwość zaplanowania pracy takiej żarówki LED również jest możliwa poprzez aplikację. W ten sposób możemy ustalić kiedy żarówka ma się zapalać, a kiedy gasnąć samoistnie.
  • Nowsze modele mają możliwość określania zużycia energii. Dzięki temu można kontrolować koszty.
  • Synchronizacja z różnymi urządzeniami między innymi telefonem, komputerem, a nawet telewizorem.

 

Żarówka smart do inteligentnego domu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl