Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jak oświetlić drzewa w ogrodzie? – nowy design!
Jak oświetlić drzewa w ogrodzie? – nowy design!

Pragniesz magicznego ogrodu? Wystarczy odpowiednio malować światłem! Doświetlenie ogrodu może być wykonane na wiele sposobów zaczynając od girland świetlnych, a kończąc na malutkich lampkach solarnych wbijanych.

W jaki sposób oświetlić drzewa w ogrodzie? Jaka lampa LED do uprawy roślin będzie odpowiednia? Jak sprawić, by zieleń wokół domu zyskała więcej blasku? Wszystko to w poniższym artykule!

 

Jak oświetlić drzewa w ogrodzie

 

Oświetlenie drzew w zasięgu ręki!

Mając już pięknie zaaranżowany ogród, warto go doświetlić, by również zachwycał po zmroku. Oświetlenie drzewa lub innych roślin może wydobyć magiczną aurę i wprawić użytkownika w iście romantyczną atmosferę. Trendy w oświetleniu ogrodu na 2021 rok to właśnie między innymi oświetlenie roślin i zieleni w przestrzeni przydomowej. Wystarczy dobrać odpowiednie lampy i dzięki unikalnej grze świateł nadać klimatu. Podświetlenie drzew w ogrodzie może zostać osiągnięte za pomocą różnych opraw:

  • Lampy zewnętrzne z reflektorami skierowanymi na koronę drzew
  • Girlandy świetlne ułożone między gałęziami
  • Naświetlacze LED, rzucające mocny strumień światła
  • Kule, kostki i donice LED

A to nie wszystkie propozycje jakie można wykorzystać w ogrodzie, bowiem ogranicza nas tylko wyobraźnia. Oświetlenie zewnętrzne może zostać wykorzystane w inny, ciekawszy sposób.

 

Lampy do uprawy roślin

 

Jakie wybrać oświetlenie do roślin?

W ogrodzie można doświetlić nie tylko drzewa i krzewy, ale również kwiaty i rośliny. Jakie lampy do uprawy roślin będą najodpowiedniejsze? Oświetlenie dla roślin uprawnych wymaga odpowiednich parametrów. Mając podstawową wiedzę, że rośliny najlepiej rozwijają się w świetle dziennym, słonecznym, można wybrać lampy do roślin, które mają światło najbardziej zbliżone do tego naturalnego. Jaka lampa LED do uprawy będzie odpowiednia? Do podświetlenia wieczornego nadadzą się lampy solarne wbijane i słupki. Zaś do rozwoju będzie najlepsza lampa dla roślin o barwie fioletowej. Można do tego wykorzystać diody LED niebieskie i czerwone, które po połączeniu dadzą światło, które wspomaga proces fotosyntezy.

 

Lampa do roślin kula LED Light Prestige Gaja  Lampa do oświetlenia drzewa girlanda Milagro  Lampa do uprawy roślin Lucide Manal

 

Na co zwrócić uwagę aranżując ogród?

Aby móc cieszyć się jak najdłużej doświetleniem roślin i drzew, trzeba zadbać o jak najlepszą jakość lamp. W tym wypadku dobrze by było, aby lampy do uprawy i oświetlenie drzew posiadało klasę IP65 lub IP55. Dzięki temu mamy pewność, że oprawa będzie całkowicie zabezpieczona przed wnikaniem pyłu, a także wysoko wodoodporna. Oświetlenie będzie działać w każdą porę roku i w każdych warunkach pogodowych.

 Lampa do roślin Redlux Vadis  Lampa do uprawy roślin Eglo Nisia  Oświetlenie drzewa Markslojd Tradgard

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl