Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Lampy obrazowe, czyli jak oświetlić obraz lub plakat
Lampy obrazowe, czyli jak oświetlić obraz lub plakat

Szukasz sposobu jak wyeksponować swoje trofea w gablocie? Zastanawiasz się jak podkreślić aspekt dekoracyjny obrazów na ścianie? A może jakiś plakat filmowy jest Ci szczególnie bliski? Lampa obrazowa jest czymś, czego potrzebujesz.

Obrazy, ramki z zdjęciami czy pamiątki z podróży często decydują o aranżacji pokoju i doborze dekoracji wnętrz. Niekiedy pragniemy, by niektóre z naszych dekoracji świeciły blaskiem nawet po zmroku. Co zatem możemy użyć do tego?

 

Jak oświetlić obraz lub plakat

 

Oświetlenie obrazów jest nie lada wyzwaniem, bowiem przed kupnem dedykowanych lamp czy podświetleń trzeba odpowiednio przygotować instalacje elektryczną. W zależności od dekoracji musimy zwrócić uwagę z jakiego materiału jest wykonany dany obraz, czy posiada ramkę lub szklaną szybę oraz to, czy umiejscowimy grafikę obok okna czy drzwi. Wybierając oświetlenie do pomieszczenia warto zastanowić się nad jego możliwościami, funkcjami i wszechstronnością by dzięki temu zastosować oprawę do aktualnych potrzeb.

 

Oświetlenie do plakatów

 

Podświetlenie obrazu LED, a może kinkiet obrazowy?

Jest wiele sposobów na to, by oświetlenie obrazów na ścianie było efektowne tak samo jak w muzeach czy galeriach sztuki. Poniżej przedstawimy rodzaje lamp, które swoim blaskiem wyeksponują nasze ozdoby i pamiątki.

 

Kinkiet obrazowy

Najczęściej spotykane modele to te zupełnie płaskie, nadające się do oświetlenia galerii obrazów. Inna nazwa na to oświetlenie to lampa obrazowa bądź galeria do obrazów, ponieważ jest specjalnie przeznaczone do rozjaśniania dekoracji, obrazów i plakatów. Emanują one mocnym, rozproszonym światłem. Najlepiej zaopatrzyć się tu w oprawę, która posiada technologię LED. A co jeśli zapomnieliśmy o przygotowaniu specjalnie instalacji pod kinkiet obrazowy? Oświetlenie obrazu na baterie jest na szczęście również dostępne!

 

Oświetlenie szynowe i linkowe

Niegdyś systemy szynowe były wykorzystywane tylko i wyłącznie jako lampy do galerii sztuki, sklepów, muzeów. Obecnie są one spotykane w domach i mieszkaniach, gdzie pięknie doświetlają obrazy, plakaty. To oświetlenie cechuje się tym, że w specjalnych szynach bądź linkach podłączonych do prądu są spoty, reflektory czy wiszące lampy w dowolnej liczbie, dzięki czemu mamy wiele możliwości kreowania własnego oświetlenia we wnętrzu.

 

Oświetlenie obrazowe

 

 

Spoty i reflektorki

Jest to nowoczesne oświetlenie sufitowe, które idealnie sprawdzi się do punktowego oświetlenie przestrzeni czy też poszczególnych elementów dekoracyjnych takich jak plakaty, zdjęcia, obrazy. Dodatkową zaletą tego oświetlenia jest to, że można regulować kierunek padania światła, dzięki czemu możemy dostosować je według własnych upodobań. Przykładowym oświetleniem jest spot Amanda Spotlight, który posiada 4 ruchome źródła światła i chromowane wykończenie.

 

Inne możliwości oświetlenia

Istnieje szereg innych sposobów aby doświetlić dekoracje we wnętrzu. Jedną z tych możliwości jest podświetlenie LED, które najczęściej ma formę taśmy LED. Sprawdzi się ono idealnie przy obrazach, ale i też przy lustrach, półkach czy witrynach. Lampy podłogowe do salonu z ruchomym źródłem światła są dobrą alternatywą w podświetlaniu obrazów na ścianach. Musimy tylko zwrócić uwagę na moc światła, ponieważ poniżej 60 W lampa stojąca może nie dać rady oświetlić dostatecznie dobrze plakatu.

 

Lampa obrazowa do salonu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl