Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jak oświetlić przedpokój? Jakie lampy do korytarza wybrać?
Jak oświetlić przedpokój? Jakie lampy do korytarza wybrać?

Korytarz to zazwyczaj ciemne pomieszczenie bez okien. Jest to też często najmniejsze pomieszczenie w całym domu. Nie dziwi więc fakt, że wybór odpowiedniej lampy do przedpokoju sprawia wiele kłopotu. Wielu osobom marzy się żyrandol do przedpokoju, jednak w większości przypadków odradzamy taką decyzję. Zdecydowanie lepsze będą plafony, spoty, wpusty czy nawet niewielkie, nowoczesne kinkiety. Zajmą one o wiele mniej miejsca, dając jednocześnie odpowiednio dużo światła.

Dobre oświetlenie korytarza prezentuje między innymi katalog lamp Orlicki Design. Są to przede wszystkim modele w klasycznych kolorach, czyli odcieniach bieli, czerni i odcieniach szarości (aluminium, chrom, satyna). Mają one od jednego do trzech źródeł światła, przy czym wiele z nich warto kupować w zestawach po kilka sztuk, tworząc w ten sposób bardzo ciekawe systemy. Zanim jednak przedstawimy kilka modeli, które doskonale sprawdzają się w holu, odpowiemy na pytanie: jak wybrać oświetlenie korytarza?

 

plafon do przedpokoju Orlicki Design Vig lampy tuby do korytarza Orlicki Design Rullo

 

O tym musisz wiedzieć wybierając lampy do małego przedpokoju

Poniższe podpunkty to gotowa lista kontrolna spraw, o których musisz wiedzieć gdy kupujesz oświetlenie holu. Przeczytaj ją przed wybraniem się do sklepu, a Twoja decyzja zakupowa będzie o wiele łatwiejsza.

  1. Kształt i rozmiar pomieszczenia - to do nich musisz dopasować swoje lampy do korytarza. W przypadku małego, kwadratowego wnętrza wystarczy postawić na jeden plafon sufitowy, na przykład plafon LED Orlicki Design VIG. Do dużych, ale wąskich holi dużo lepsze będą małe lampy natynkowe, takie jak tuby Orlicki Design Rullo Nero.
  2. Barwa światła - jeśli chcemy, by w korytarzu panowała ciepła, przytulna atmosfera, wybierzmy wtedy źródła światła świecące światłem ciepłym (np. lampy schodowe Orlicki Design Orsa). Jeżeli jednak traktujemy hol tylko jako pomieszczenie przejściowe, pełniące wyłącznie funkcję komunikacyjną, o wiele lepiej będzie wybrać lampy neutralne.
  3. Oświetlenie sufitów podwieszanych - jeśli w naszym korytarzu mamy właśnie takie konstrukcje, możemy śmiało zainwestować w lampy do przedpokoju typu wpusty sufitowe. Instalując ich wersje z trzema źródłami światła (jak Orlicki Cardo III) dobrze doświetlimy całe wnętrze, a przy tym samo źródło światła nie zajmie zbyt wiele miejsca nawet w bardzo niskiej przestrzeni.

 

oświetlenie do przedpokoju Orlicki Design Orsa lampy do przedpokoju Orlicki Design Cardo III

 

Nocne oświetlenie do przedpokoju i kinkiety nad lustro

Oświetlenie nocne korytarza jest niezastąpione gdy chcemy nocą bezpiecznie iść do łazienki lub gdy wiemy, że dzieci mogą do nas przychodzić nocą. W takich sytuacjach mając ściany z płyt kartonowo-gipsowych zamontujmy w nich małe lampy schodowe Orlicki Design Scala I.

Lampy nad lustro w korytarzu jest przydatne do sprawdzenia przed wyjściem czy dobrze wyglądamy. Najlepiej, jeżeli umieszczane są bezpośrednio nad lustrem, dokładnie doświetlając jego taflę. Dzięki temu łatwo poprawimy makijaż czy fryzurę, a wszystkie kolory będą świetnie oddane. Popularnym modelem omawianego typu są kinkiety ścienne nad lustro Orlicki Arco.

 

wpusty na klatkę schodową Orlicki Design Scala I oświetlenie korytarza Orlicki Design Arco

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl