Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jak skutecznie oświetlić trawnik?
Jak skutecznie oświetlić trawnik?

Budując się warto zaprojektować również oświetlenie wraz z ogrodem przed rozpoczęciem prac. Ale co jeśli nabywamy już gotową nieruchomość, albo za późno zorientowaliśmy się o tym ważnym czynniku? Jesteśmy skazani na zniszczenie grządek bądź na brak światła po zmroku?

Otóż nie! Można zaaranżować przestrzeń przydomową, a pomogą w tym lampy solarne na trawnik. Dzięki nim uzyskamy światło po zmroku oraz udekorujemy ogród, aby zachwycał gości jak i samych użytkowników.

Jak oświetlić trawnik?

Oświetlenie trawnika – jak je wykonać?

Systemy oświetleniowe w ogrodzie i przestrzeni wokół domu pełnia nie tylko funkcję dekoracyjno-estetyczną, ale również praktyczną. Dzięki dobrze oświetlonym ścieżkom bez trudu jesteśmy w stanie trafić po zmroku do drzwi frontowych, do altanki czy tarasu. Lampy ogrodowe na trawnik mają służyć również dekoracji, aby wydobyć odpowiedni magiczny klimat natury. Oświetlenie zewnętrzne to zbiór bardzo wielu rodzajów lamp, które mogą mieć inne zastosowanie. Na co najpierw zwrócić uwagę przy aranżacji oświetlenia trawnika?

  • Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, czy mamy podłączenie do prądu. Jest to fundamentalna sprawa, ponieważ decyduje w większości o wyborze rodzaju lamp. Zamiast używania lamp podłączanych do sieci energetycznej, można zastosować oprawy nie potrzebujące kabli tylko słońca.
  • Spójna koncepcja ogrodu to również dobranie odpowiedniego stylu lamp. W ofercie znajdują się latarnie klasyczne, kinkiety zewnętrzne nowoczesne czy słupki ogrodowe w stylu loftowym.

  • Wybór barwy światła powinien dotyczyć całe przestrzeni przydomowej. Decydując się na ciepłe kolory, możemy być pewni, że uzyskamy wrażenie przytulności i miękkości. Zaś jeśli dobierze się zimne kolory, to możemy być pewni, że zauważymy dobrze oświetlona ścieżkę lub drzwi frontowe do domu.

Lampa na trawnik Polux Latarenka  Oświetlenie trawnika RL ESQUEL  Lampa solarna na trawnik Eglo Casabas

Jakie lampy na trawnik wybrać?

Do wyboru odpowiednich opraw trzeba wiedzieć jakie elementy naszego trawnika chcemy oświetlić. Do oświetlenia ścieżki i drogi nadadzą się inne lampy ogrodowe, a do podkreślenia wyglądu krzewów i drzew również inne.

  • Do oświetlenia alejek i ciągów komunikacyjnych nadadzą się stojące słupki zewnętrzne. Wszystkie podwyższenia, schodki oraz inne przeszkody powinny być dobrze oznaczone światłem.
  • Do doświetlenia krzewów i drzew świetnie nadają się reflektory skierowane w górę lub girlandy świetlne.

Słupek ogrodowy na trawnik Eglo Caldiero  Reflektor na trawnik Eglo Nema  Srebrny słupek oświetlenie trawnika Globo Xeloo

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl