
Są niewielkie, eleganckie, w formie oczka, kwadratu lub innego kształtu. Do tego potrafią wyglądać bardzo nowocześnie. Mowa o produktach jakimi są oprawy stropowe. Mogą być to zarówno lampy do zabudowy w suficie (oprawa stropowa podtynkowa) lub takie, które są przeznaczone do montażu bezpośrednio na nim (oprawa stropowa natynkowa). Poniżej przedstawiamy kilka wspaniałych modeli, które korzystnie mogą odmienić wystrój Twojego wnętrza.
Oprawy oświetleniowe do zabudowy - oprawa stropowa oczko
Wpusty w formie oczka, to zdecydowanie najpopularniejszy z kształtów w jakim występują lampy sufitowe do zabudowy. Wyglądają delikatnie, klasycznie i dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. Najchętniej wybierana jest pasująca niemalże do każdego wnętrza oprawa stropowa czarna lub lampa w stylu glamour - oprawa stropowa kryształ, która doskonale może prezentować się w luksusowych wnętrzach np. w sypialni.
Inne, popularne kształty w jakich dostępne są oprawy stropowe to kwadraty. Wyglądają one nieco bardziej nietypowo niż wspomniane wcześniej oczka sufitowe. Do tego, ich ostrzejsze krawędzie nadadzą pomieszczeniu o wiele bardziej wyrazistego charakteru.
Oprawy stropowe do łazienki - oprawa stropowa IP44
Do pomieszczenia takiego jak łazienka najlepiej nada się oprawa stropowa hermetyczna, która z odpowiednia wartością IP44 i więcej (np. IP65) będzie odporna na zwiększoną wilgotność, zachlapania, zakurzenia i inne niekorzystne dla lamp warunki. Dodatkowym atutem jaki mają lampy stropowe jest ich niewielki rozmiar. Ponieważ łazienki są z reguły pomieszczeniami o stosunkowo niewielkim metrażu, lampki do zabudowy bądź oprawy natynkowe sprawdzą się w nich doskonale, dając wystarczającą ilość światła i nie zabierając cennej przestrzeni.
Lampa LED do zabudowy sufitowej - oprawa stropowa LED
Jaka jest najlepsza lampa do zabudowy? Oczywiście oprawa do zabudowy LED, ponieważ żadna inna lampka nie będzie tak wydajna i energooszczędna jak ta ledowa. Poza możliwością zaoszczędzenia pieniędzy warto ją zakupić także ze względu na trwałość czy odporność na przegrzewanie się. Lampki LED do zabudowy posiadają także szerokie spektrum barwowe i chętnie wybierane są przez osoby mające na względzie dobro środowiska naturalnego.
Oświetlenie natynkowe i podtynkowe – do jakiego rodzaju pomieszczeń?
Poza wspomnianą wcześniej sypialnią i łazienką, omawiany typ oświetlenia bardzo dobrze prezentować będzie się także w kuchni, w korytarzu i jako dodatek do pozostałych lamp w salonie bądź w jadalni. Zapominać nie należy także o oprawach natynkowych i podtynkowych przeznaczonych do przestrzeni zewnętrznych. Oświetlenie tego typu nocą może nadać domostwu niesamowitego uroku. Podobnie jak w przypadku łazienki należy pamiętać jednak o odpowiedniej dla nich klasie ochronności – ważne, by wartość IP była wyższa niż 44, wówczas lampki nie powinny zostać w żaden sposób uszkodzone przez panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne.