Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Podświetlenie LED do salonu - jak je wykonać, co kupić?
Podświetlenie LED do salonu - jak je wykonać, co kupić?

Planujesz urozmaicić wystrój głównego pokoju w swoim domu? Podświetlenie ledowe w salonie sprawia, że pomieszczenie nabiera nowoczesnego i luksusowego charakteru. Co więcej, w większości przypadków montaż tego typu oświetlenia jest tani i nie sprawia większych problemów. Podobnie z użytkowaniem – oświetlenie LED nie naraża na dodatkowe koszty. W tym wpisie zaprezentujemy kilka produktów, za pomocą których podświetlisz sufit, podłogę lub inną powierzchnię w swoim salonie. Poruszona zostanie również kwestia tego jak zamontować podświetlenie w salonie. Zapraszamy do lektury!

Podświetlenie LED do salonu

Podświetlenie led sufit – jakie taśmy led do podświetlania sufitu zastosować?

Podświetlenie sufitu w salonie można wykonać przy pomocy taśmy ledowej, ale jakie taśmy led do podświetlania sufitu będą najlepsze? Poniżej prezentujemy 5 modeli, które nie powinny umknąć Twojej uwadze:

  1. Eglo STRIPE-C

Taśma Led

Proponowana powyżej taśma posiada 500 cm długości i wykonana jest z tworzywa sztucznego. Nadaje się do użytku wewnętrznego i służyć może zarówno jako podświetlenie sufitu w salonie, jak i jako podświetlenie mebli. Omawiany produkt SMART posiada zmienną barwę światła (RGB) i sterowany jest za pośrednictwem pilota.

  1. AZzardo SMART Wifi AZ3474

Ledowa taśma

Taśma o długości 300 cm o neutralnej barwie światła, którego zakres jasności można z powodzeniem regulować. Produkt kompatybilny jest z aplikacją AZzardo SMART, co może znacząco ułatwić jego użytkowanie. Warto zaznaczyć, że jego klasa ochronności to IP65, co oznacza, że produkt ten fantastycznie sprawdzi się nie tylko jako podświetlenie sufitu na poddaszu, ale i jako podświetlenie do przestrzeni ogrodowej czy łazienki, ponieważ jest wodoszczelny i odporny na zwiększoną wilgotność.

  1. AZzardo SMART Wifi AZ3475

LED taśma

Produkt posiadający 300 cm długości, świecący neutralną barwą światła, wykonany z tworzywa sztucznego i kompatybilny jest z aplikacją AZzardo SMART. Zakres jasności światła podlega regulacji, dzięki czemu z łatwością będzie można dostosować go do swoich potrzeb. Podobnie jak produkt powyżej, model AZzardo SMART Wifi AZ3475 posiada klasę ochronności IP65, która chroni go przed szkodliwym dla oświetlenia działaniem wody i wilgoci.

Podświetlenie led sufit podwieszany – jak wykonać sufit podwieszany z podświetleniem?

Jak zrobić podświetlenie sufitu led? Oto kilka najważniejszych kroków:

  1. Stwórz projekt konstrukcji sufitu.
  2. Wykonaj podwieszenie płyt gipsowych pierwszego poziomu sufitu.
  3. Zamontuj szkielet opaski sufitu podwieszanego za pomocą profili.
  4. Wykonaj obudowę sufitu podwieszanego przy pomocy płyt gipsowych w pionie. Stwórz otwory w płytach, przez które zostaną przepuszczone kable.
  5. Wykonaj podwieszenie sufitu dwupoziomowego. Zamontuj płyty w poziomie. Z jednej strony płyta powinna wystawać tak, aby tworzyła półkę.
  6. W powstałej półce zamontuj oświetlenie LED, przyklejając taśmę ledową do powierzchni.
  7. Wykonaj maskownicę z regipsów, aby zakryć taśmy LED.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl