Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jaka lampa do kotłowni? Doradzamy!
Jaka lampa do kotłowni? Doradzamy!

Kotłownia to jedno z pomieszczeń, które w każdym domu traktowane są nieco po macoszemu. Bo owszem, przykłada się tu ogromną wagę do prawidłowego wykonania instalacji grzewczych, do bezpiecznego montażu systemów zarządzających domowym ciepłem. Ale już oświetlenie do kotłowni spychane jest zazwyczaj na dalszy plan. A to bardzo źle. I nie chodzi tu tylko o estetykę. Bardziej o to, że każda instalacja by mogła byś dobrze ustawiana, staerowana, powinna być odpowiednio doświetlona. W innym wypadku możemy nie móc prawidłowo wykonać niezbędnych czynności.

Zastanówmy się więc czy lampa sufitowa do kotłowni to dobre rozwiązanie, czy lepiej postawić na na przykład ścienne kinkiety. A może jeszcze inne rozwiązanie, typu wpusty czy panele LED? Dobrych rozwiązań dostępnych w większości sklepów z oświetleniem jest przynajmniej kilka. Przyjrzyjmy się ich najważniejszym parametrom technicznym i wybierzmy te, które będą najlepiej dopasowane do omawianego wnętrza.

 

kotłownia lampy

 

A może postawić na plafon do kotłowni?

Pomieszczenie, o którym piszemy, zazwyczaj nie jest szczególnie wysokie. Dlatego też oświetlenie na długich zwisach zdecydowanie się tu nie sprawdzi. Zamiast tego postawmy na różne rodzaje plafonów do kotłowni. Najlepiej, jeśłi będą one wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury i uszkodzenia mechaniczne (na przykład metal). Ważne jest też to, by takie źródło światła było zabezpieczone przed wpływem pyłu, którego dużo jest w tym otoczeniu. W związku z tym wybrany produkt powinien mieć klasę szczelności minimum IP24. Tylko wtedy instalacja oświetleniowa będzie działała bez zastrzerzeń przez odpowiednio długi czas.

 

kwadratowy do kotlowni ARGON ONTARIO LED LEDOWY 3575 srebrny plafon do kotlowni KETER LIGHTING KLEO 1012 oswietlenie kotlowni plafon EGLO TURCONA-C LEDOWY 99118

 

Nasza propozycja - lampa LED do kotłowni

Czy oświetlenie LED jest lepsze od halogenowego czy też żarówek tradycyjnych? Zdecydowanie tak. Przede wszystkim zużywa ono do 90% mniej energii niż wsponiane źródła światła. Mimo tego więc, że jest droższe, to ledowe lampy do kotłowni przy dłuższym użytkowaniu pozwolą na zaoszczędzenie sporej sumy. A że będziemy mogli z nich korzystać naprawdę długo, to absolutnie pewne. Producenci zapewniają, że rozwiązania LED mają trwałość do nawet 50 000 godzin ciągłego świecenia. Do tego zestawu plusów musimy dodać jeszcze bezpieczeństwo - oświetlenie led w kotłowni to oświetlenie nienagrzewające się nawet po kilku długich godzinach pracy.

 

kinkiet okragly do kotlowni ELSTEAD THEATER ROW QZ-THEATER-ROW1 podluzny kinkiet w kotlowni TRIO NILO LED 281771206 lampa scienna do kotlowni ITALUX SENATO LED MB2035R-S WH

 

Czy lampa do kotłowni gazowej musi być inna?

Nie ma żadnych dodatkowych wymagań co do źródeł światła w miejscach, w których umieszczane są systemy ogrzewania gazowego. Jest tu nawet łatwiej, gdyż lampa w tym miejcu nie musi być pyłoodporna. Wybierzmy więc po prostu model, który nie będzie przeszkadzał w obsłudze i serwisowaniu instalacji. Może być to zarówno wspomniany już plafon, jak również płaski kinkiet.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl