Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jaki plafon do łazienki, sypialni, salonu, kuchni? Lajtit radzi!
Jaki plafon do łazienki, sypialni, salonu, kuchni? Lajtit radzi!

Plafon to bardzo uniwersalny typ oświetlenia. Pasuje do absolutnie każdego wnętrza. Jest niewielki i płaski, dzięki czemu nie zajmuje dużo przestrzeni i dobrze sprawdza się nawet w bardzo niskich pomieszczeniach. Plafony do łazienki, salonu, kuchni, często wyposażone są też w różne dodatkowe funkcje, które czynią je jeszcze bardziej atrakcyjnym zakupem. Ale czym się kierować przy ich wyborze? Jaki plafon do salonu wybrać, a jaki plafon do kuchni i innych pomieszczeń? Lajtit doradza w tym wpisie!

Plafony do salonu

Plafony sufitowe do łazienki

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym lampy narażone są na zwiększoną wilgotność i zachlapanie – z tego względu, wybierając plafony łazienkowe, zwróć uwagę na ich klasę ochronności. Plafon sufitowy do łazienki odporny na wodę będzie miał IP o wartości 44 lub więcej. Plafony do salonu, plafony do kuchni i plafony do łazienki – IP20.

Srebrny plafon do łazienki Czarny plafon do łazienki Jasny plafon do sypialni

W celu zaoszczędzenia pieniędzy i dbałości o środowisko, proponujemy wybierać plafony ledowe do łazienki. Ekologiczne, energooszczędne, bardzo wydajane, szybko rozpalające się – plafony led do łazienki będą właśnie takie. A jaki styl wybrać? Szczególną uwagę polecamy zwrócić na klasyczny plafon do łazienki lub nowoczesny plafon led do łazienki. Gwarantujemy, że będą wyglądać doskonale!

Plafon kwadratowy do łazienki Plafon owalny do łazienki Plafon kwadratowy do lazienki

Lampy do kuchni – plafony

Plafony kuchenne to jeden z najlepszych wyborów do tego typu pomieszczenia. Równomiernie oświetlą wnętrze i nie będą przeszkadzać w wykonywaniu podstawowych czynności. Podobnie jak w przypadku plafonów led do łazienki, plafony ledowe do kuchni również będą przyjazne środowisku i naszemu portfelowi.

Plafon do kuchni Do kuchni plafon Plafon kuchenny

Plafon sufitowy do kuchni dobrze prezentuje się w stylu retro lub w stylu loftowym, dlatego właśnie takim lampom proponujemy się przyjrzeć. Zwróć także uwagę na ilość dawanego przez nie światła. Zwykły plafon do kuchni czy plafon led do kuchni – zarówno jedna, jak i druga propozycja powinny dawać dużo światła, aby ułatwić przyrządzanie posiłku, spożywanie go, sprzątanie i inne wykonywane w kuchni czynności.

Plafony sufitowe do salonu

Salon to zazwyczaj pomieszczenie o dużym metrażu, które niełatwo jest oświetlić jednym małym produktem jakim jest lampa plafon. Z tego względu, do tego typu wnętrza polecamy zwrócić uwagę na duże plafony sufitowe do salonu.  Często są to lampy w stylu glamour, niezwykle błyszczące, kryształowe, dekorujące pomieszczenie.

Plafon z efektem gwiaździstego nieba Plafony do salonu Plafon z efektem gwiaździstego nieba

Plafony kryształowe do salonu sprawiają, że wnętrze kojarzy się z bogactwem, luksusem i ekskluzywnością. Oprócz tego, duże plafony sufitowe do salonu, to często nowoczesne plafony w różnych geometrycznych kształtach takich jak koła, kwadraty, prostokąty i etc. Jeśli chodzi o różne udogodnienia, plafon do salonu może posiadać funkcję ściemniania lub sterowania pilotem a niekiedy nawet opcję odtwarzania muzyki!

Plafon i muzyka

Lampa plafon do sypialni

Jeszcze jednym pomieszczeniem, w którym warto zamontować lampę typu plafon jest pokój sypialniany. Plafon sufitowy do sypialni może posiadać fantastyczny efekt gwiaździstego nieba, dzięki któremu można cieszyć się projekcją sklepienia niebieskiego usłanego gwiazdami na własnym suficie. Przydatną rzeczą jaka może być wbudowana jeszcze w plafon led do sypialni jest ściemniacz, dzięki któremu regulowane w lampie może być natężenie światła. Za sprawą takiej opcji w chwili, w której potrzeba relaksu i odpoczynku nowoczesny plafon do sypialni nie będzie raził w oczy swoim blaskiem, a łagodnie rozjaśniał wnętrze przeznaczone do naszego odpoczynku.

Plafon do sypialni Glamour plafon do sypialni Nowoczesny plafon do sypialni

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl