Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jaki zasilacz do taśmy LED? – Lajtit odpowiada!
Jaki zasilacz do taśmy LED? – Lajtit odpowiada!

Pragniesz spektakularnego i efektywnego oświetlenia współczesnych czasów? Postaw na oświetlenie dekoracyjne oparte na paskach ledowych. Mnogość różnych rodzajów i wersji taśm sprawia, że doskonale będą ozdabiać wnętrza mieszkań, balkony, a nawet podwórka. Podświetlenie ledowe często używane jest w podwieszanych sufitach, kuchennych blatach czy  ściennych dekoracjach.

Jak podłączyć taśmę LED? Jak ją skrócić? Czy samodzielnie jesteśmy w stanie prawidłowo zamontować podświetlenie led? Na te i inne pytania znajdą Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.

Jaki zasilacz do taśmy LED?

Jak podłączyć pasek LED?

Podświetlenie LED może stanowić wyzwanie dla laików, którzy chcieliby podjąć się samodzielnego montażu. Taśma LED – jak podłączyć zatem? Zanim przejdziemy do montażu, najpierw trzeba wybrać odpowiednie taśmy ledowe. Od czego powinniśmy zacząć?

  1. Wybór odpowiedniego produktu – czyli gdzie kupić taśmę led?

W ofercie Lajtit mamy do wyboru paski ledowe 12 V oraz 230 V. Te o mniejszym napięciu są obecnie najpopularniejsze ze względu na bezpieczeństwo i energooszczędność. Jednak ten rodzaj taśm LED potrzebuje zewnętrznego dedykowanego zasilacza. Do wyboru są produkty w jednym kolorze, ale również w RGBW. Do tych drugich potrzebny jest odpowiedni sterownik, aby swobodnie i płynnie zmieniać kolory. W tym wypadku trzeba podejść do sprawy indywidualnie i odpowiedzieć sobie na pytania:

  • Jaka barwa będzie najbardziej odpowiednia do otoczenia?
  • Które napięcie będzie najlepsze?
  • Jaką moc taśmy LED wybrać?
  1. Jak dobrać zasilacz do taśmy LED?

W tym wypadku bardzo ważna jest moc znamionowa pobierana przez taśmę na odcinku 1 metra. To na jej podstawie oblicza się potrzebną moc. Jaki zasilacz do LED? Aby dobrać odpowiedni zasilacz musimy pomnożyć moc znamionową taśmy przez ilość metrów jaką chcemy zainstalować, oraz doliczyć 20% zapasu. Pamiętajmy, że zasilacz może być mocniejszy, bowiem nie wpłynie on w żaden sposób na żywotność paska LED.

Nowoczesna taśma ledowa Eglo Stripes  Pasek led Rabalux Smart  Taśma led podświetlenie ledowe Redlux

Jak skrócić taśmę LED?

Często paski LED są sprzedawane w kilkumetrowych rolkach, a bardzo chcemy oświetlić tylko mały kawałek powierzchni naszego mieszkania. Do tego konieczne będzie przycięcie taśmy, które możemy wykonać zwykłymi nożyczkami. Należy zrobić to w wyznaczonych miejscach na pasku ledowym, w przeciwnym razie cała sekcja taśmy może przestać świecić. Najczęściej w taśmach specjalne cięcie występuje w odcinkach od 5 do 10 cm. Jak prawidłowo zamontować tasmę LED? Odpowiedź na to pytanie będzie w kolejnym poradniku!

Pasek ledowy na pilota Paul Neuhaus Teania  Taśma ledowa Milagro Eko Light  Taśma Led Polux PASEK

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl