Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie wybrać lampy do domowego biura?
Jakie wybrać lampy do domowego biura?

Aktualna sytuacja w kraju zmusiła wielu z nas do pozostania w domach razem ze swoją pracą. Możemy znaleźć w mieszkaniach osobną przestrzeń lub osobny pokój, który pełni funkcję biura. Ważne jest wówczas zaaranżowanie danego miejsca do jak najbardziej optymalnych warunków do pracy.

Dobrze oświetlone miejsce pracy zwiększa produktywność i zaangażowanie. Dobrze dobrane lampy do domowego biura pozytywnie wpływają na samopoczucie. Zatem jakie wybrać lampy, aby dobrze czuć się w swoim home office? W poniższym artykule przybliżymy to zagadnienie!

Jakie wybrać lampy do domowego biura?

Dlaczego warto zadbać o dobre oświetlenie w domowym biurze?

Do optymalnej pracy przy komputerze bądź przy blacie roboczym potrzebne jest optymalne oświetlenie. Jedną z przyczyn problemów z wzrokiem to spędzanie wielu godzin przed komputerem oraz poprzez źle dobrane oświetlenie do biura.

Jaka barwa światła powinna zagościć w domowym biurze? Ta odpowiedź znajduje się w artykule zatytułowanym „Barwy światła – jak wybrać właściwe oświetlenie do domu i biura?".

Co możemy zrobić, aby poprawić jakość naszego biura w domu?

  • Zaleca się używanie żarówek LED o barwie naturalnej, ponieważ jest ona zbliżona najbardziej do światła dziennego
  • Najlepiej sprawdza się matowa powierzchnia biurka, ponieważ nie odbija światła
  • Dodatkowo najlepiej wyeliminować z biurka przedmioty błyszczące, które mogą odbijać światło w kierunku oczu

Kinkiet do domowego biura biały Milagro Base  Lampka do biura domowego Lucide Slender  Biurowa oprawa sufitowa Redlux Kelly

Praktyczne i funkcjonalne oświetlenie domowego – jak zaplanować?

Jedno źródło światła może okazać się niewystarczające do oświetlenia przestrzeni przeznaczanej do pracy. W tym wypadku opcjonalnym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kilka źródeł światła do doświetlenia własnego home office.

Jakie rodzaje lamo sprawdzą się jako oświetlenie biurowe?

  • Oświetlenie ogólne pomieszczenia to najczęściej lampa zainstalowana na suficie, która za zadanie ma oświetlać równomiernie cały obszar.

  • Lampki na biurko są obowiązkowym oświetleniem gabinetu. Dobre biuro nie powstanie bez dobrze dobranej lampy biurowej. Jeśli nasza praca potrzebuje ergonomii, to najlepszym rozwiązaniem będą lampy kreślarskie.

  • Boczne oświetlenie – są to lampki instalowane na półkach czy regałach. Służą do podświetlenia ważnych dla nas przedmiotów (np. dokumentów, projektów) oraz służą do wytworzenia miłej atmosfery w domowym biurze.

  • Ostatnią opcją jest oczywiście światło dzienne, jeśli mamy dostęp do okna. Najważniejsze jest to, aby światło słoneczne nie odbijało się na monitorze, ponieważ będzie to utrudniać pracę. W tym wypadku warto użyć zasłon lub rolet.

Lampka do domowego biurka RL KRAIT  Lampka biurkowa do pracy w domu Candellux Zumba  Lampka dziecięca do domowego biura Rabalux Vincent

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl