Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie oświetlenie podszafkowe do kuchni? – DORADZAMY
Jakie oświetlenie podszafkowe do kuchni? – DORADZAMY

Oświetlenie podszafkowe najczęściej użytkowane jest w kuchni, ale również można spotkać je w łazience czy też sypialni. Jednakże to blat kuchenny potrzebuje być jak najlepiej oświetlony żeby przygotowywać smaczne posiłki.

Na rynku mamy wiele możliwości jak i rodzajów lamp, które można zamontować pod szafkami. Jakie lampy podszafkowe wybrać? Jak zamontować oświetlenie pod szafki? Które oprawy warto zakupić?

Jakie oświetlenie podszafkowe wybrać?

Oświetlenie podszafkowe LED

Decydując się na ten rodzaj opraw, trzeba wiedzieć do czego będzie ono używane. Oświetlenie blatu to jedna z najważniejszych kwestii aranżując kuchnię. Lampy podszafkowe to oprawy montowane bezpośrednio pod szafką, ale to nie jedyne oświetlenie jakiego możemy użyć. Taśmy LED są dostępne na rynku świecące różnymi kolorami o różnej mocy. Oświetlenie podszafkowe może być nie tylko funkcjonalne, ale również dekoracyjne.  Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

Jakie lampy podszafkowe wybrać?

Jakie są rodzaje oświetlenia podszafkowego?

Co jest stosowane jako oświetlenie pod szafki? Do wyboru są oprawy świetlówkowe. Były kiedyś chętnie nabywane ze względu na oszczędność prądu i trwałość. Należy jednak zwracać uwagę na zaufanych producentów decydując się na te lampy, aby mieć gwarancję długotrwałej użyteczności takiej oprawy. Charakteryzują się podłużną budową, do której można włożyć świetlówkę liniową. Świetlówka podszafkowa szybko się rozświetla i daje dużą swobodę przy blacie, jednak nie jest tak dyskretna jak inne rodzaje lamp pod szafki. Nieco rzadziej kupowany jest halogen podszafkowy. Oświetlenie podszafkowe LED w postaci listwy ledowej wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla równych szafek. Co jeśli nasze szafki są w różnych odstępach? Lampa LED podszafkowa nie dość, że zabiera mało miejsca, to dodatkowo może być z czujnikiem ruchu. Zapewnia ona estetyczny wygląd instalacji poprzez swoje rozmiary. 

Lampa podszafkowa Rabalux Easy Light  Oświetlenie podszafkowe białe Trio Ramon do kuchni  Lampa pod szafkę LED Eglo Teya

Jak zamontować lampy podszafkowe?

Montaż lampki pod szafkę kuchenną jest uzależniony w głównej mierze od tego czy jest na baterię, czy musi mieć okablowanie. Pewne jest to, że do każdej kuchni można dobrać odpowiedni typ oświetlenia. Jakie kroki podjąć przed montażem?

  • Przede wszystkim dokładnie sprawdzić oświetlenie przed instalacją.
  • Pobrać starannie pomiary, aby określić ilość lamp lub metrów taśmy do instalacji.

Więcej szczegółów na ten temat znajduje się w artykule „jak zamontować oświetlenie LED w meblach kuchennych?".

Oświetlenie podszafkowe LED Markslojd Combine  Lampa pod szafkę do kuchni Trio Simeo  Lampa podszafkowa kuchenna Rabalux Easy LED

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl