Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie oświetlenie do garażu? O tym musisz pamiętać!
Jakie oświetlenie do garażu? O tym musisz pamiętać!

Garaż to bardzo ważne miejsce w każdym domu. Przede wszystkim służy ono do parkowania auta, które dzięki temu jest chronione przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi Jednak często jest on także przestrzenią roboczą dla majsterkowicza czy wnętrzem, w którym przechowuje się aktualnie niepotrzebne przedmioty domowe. Warto więc szczególnie dobrze zastanowić się nad tym, jak oświetlić garaż.

Ostatnio szczególnie popularne są lampy LED do garażu. Wszystko ze względu na ich wyjątkowo dużą trwałość, a także bardzo wysoką efektywność świetlną. Nie bez znaczenia jest też możliwość wyboru barwy światła czy obecność takich dodatkowych funkcji jak ściemniacz czy czujnik ruchu. Trzeba również pamiętać, że takie produkty nie nagrzewają się. Gdy więc przypadkowo dotkniemy ich w trakcie pracy - nie będzie obaw o poparzenie się. W poniższym tekście przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące rozjaśniania omawianego pomieszczenia.

 

Jak poprawnie oświetlić garaż

 

Jaka lampa do garażu? Podstawowe zasady wyboru

By dobrze wybrać potrzebne produkty musimy sobie odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, jakie zadanie spełnia wspominana przestrzeń.

  • PARKING DLA AUTA - w tym wypadku oświetlenie garażu nie musi być mocne. Spokojnie wystarczy tu jedno światło z czujnikiem ruchu, które uruchomi się podczas naszego wjazdu na miejsce parkingowe i wyłączy chwilę po tym, jak wejdziemy do domu.

 

1 kinkiet LED do garażu z czujnikiem ruchu EGLO BELCREDA 97312 2 lampa ścienna garażowa z detektorem ruchu LUTEC FARELL LED 5194801001 

 

  • WARSZTAT - gdy w omawianym pomieszczeniu chcemy majsterkować, warto zainwestować w mocne naświetlacze LED. Dzięki nim każda precyzyjna praca będzie bardzo komfortowa, nawet jeśli będziemy ją wykonywać przez wiele godzin. Dodatkowo większość tych produktów ma klasę szczelności IP44 lub wyższą, nie musimy się więc martwić w sytuacji gdy mocno je zabrudzimy lub polejemy wodą.

 

3 naświetlacz LED nad garaż AZZARDO AZ1194 IP65 4 garażowy naświetlacz LED POLUX 306722

 

  • MAGAZYNEK - w tym wypadku najlepiej, jeśli wybierzemy dwie lub trzy różnorodne lampy do garażu. Postawmy na światło główne (na przykład oświetlenie techniczne sufitowe), dobierając do niego mniejsze lampy jarzeniowe czy proste kinkiety.

 

5 oprawa rastrowa do garażu POLUX PROBUS 301758 6 lampa liniowa garażowa MILAGRO BATTEN EK0375

 

Jaka barwa światła do garażu?

Zacznijmy od tego, jakiego wyboru tu na pewno nie dokonywać. Jako, że wspominana przestrzeń to raczej przestrzeń robocza, wystrzegajmy się w niej światła ciepłego, czyli takiego o temperaturze barwowej na poziomie 2 500-3 500 Kelwinów. Dużo lepsze jako oświetlenie garażowe będzie światło neutralne (3 500-4 500 Kelwinów), które jest zbliżone do światła słońca. Nasze oko jest do niego bardzo przyzwyczajone, dzięki czemu nie męczy się przez wiele godzin kontaktu z nim. Z kolei światło mocno zimne może nas zbyt razić, wręcz oślepiać przy dłuższym kontakcie.

 

7 solarna lampa stołowa do garażu LUTEC PADLIGHT 6907701339 8 lampa solarna ścienna garażowa EGLO PALIZZI LED 98187

 

Jak oświetlić garaż bez prądu?

Musimy przyznać: nie jest to łatwa sprawa. Lampy sufitowe LED do garażu muszą mieć bowiem sporą moc i świecić równym, stabilnym światłem. Ciężko jest to osiągnąć w przypadku lamp na baterie. Najlepszym wyjściem będzie tu więc zainwestowanie w długi, kilkumetrowy przedłużacz, którym podciągniemy prąd z domu do wybranego miejsca. Środkiem pośrednim jest zainwestowanie w lampki solarne. Taki wybór jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy w pomieszczeniu znajduje się dobrze doświetlone okno, przy którym możemy postawić nasz produkt oświetleniowy.

 

9 lampa najazdowa na podjazd garażu MARKSLOJD GARDEN 107988 10 lampa na podjazd garażu LUTEC BERLIN 7700511012

 

Oświetlenie przed garaż - jakie będzie najlepsze?

Pierwszy krok to oświetlenie podjazdu. Niektórzy decydują się w tym wypadku na słupki zewnętrzne montowane po bokach wjazdu. Będą one efektywne jednak tylko wtedy, gdy po bokach zjazdu będzie znajdowało się odpowiednio dużo wolnej przestrzeni, na której możemy umieścić te punkty świetlne. Bardziej uniwersalne lampy na podjazd to lampy najazdowe. Montuje się je bezpośrednio w ziemi, przez co niemal nie zajmują miejsca w przestrzeni. Dodatkowo ich wysokie klasy szczelności sprawiają, że możemy po nich swobodnie jeździć autem, a nawet długi deszcz nie zaszkodzi konstrukcji.

 

11 lampa z kamerą nad garaż LUTEC LIBRA 7632401053 12 lampa przed garaż z kamerką LUTEC ESA LEDOWY 7625501118

 

Kolejnym wyborem może być lampa nad garaż. Polecamy tu zwłaszcza oświetlenie z kamerą, które nagra całą sytuację dziejącą się przed wjazdem. Jest to szczególnie ważne pod kątem ochrony przed złodziejami. Gdy dojdzie do kradzieży będziemy posiadali nagranie ułatwiające zidentyfikowanie sprawców. Takie oświetlenie przed garażem może mieć też czujnik ruchu czy zmierzchu, o których zaletach nie trzeba nikogo przekonywać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl