Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie oświetlenie do okrągłego lustra?
Jakie oświetlenie do okrągłego lustra?

Lusterko o kształcie okręgu jest bardzo chętnie wybierane do łazienek, ale też na chociażby korytarze. Dzięki zaokrąglonym kształtom jest ono lekkie i delikatne, nie wprowadza ciężkiego akcentu do przestrzeni. Trzeba jednak pamiętać, że przy tafli odbijającej obraz wykonujemy bardzo wiele ważnych czynności, które wymagają dobrego doświetlenia: myjemy się, malujemy czy golimy. Bardzo ważnym jest więc pytanie: jaki kinkiet do okrągłego lustra sprawi, że każde z tych działań będzie jeszcze łatwiejsze w wykonaniu?

 

jak oswietlic okragle lustro

 

Taśmy LED jako oświetlenie okrągłego lustra

Rozjaśnienie kolistej tafli może odbywać się na przynajmniej 3 sposoby. Pierwszym z nich są taśmy ledowe. Montuje się je delikatnie za lusterkiem, nie na jego wierzchu. Dlatego takie światło musi być mocne i wyraźne, nie zaś delikatne i przytłumione. Jego barwa powinna być neutralna, możliwie najbliższa barwie światła słonecznego. By taka stała się naszą własnością, na opakowaniu produktu szukajmy oznaczeń mieszczących się w zakresie 3 500-4500 Kelwinów. Pamiętajmy też o tym, by taśma okalała całe lustro, tworzyła pełen okrąg, dzięki czemu twarz podczas czynności pielęgnacyjnych będzie dobrze oświetlona.

 

oswietlenie lustra tasma led Maxlight MIRROR W0252

 

Jaki podłużny kinkiet nad okrągłe lustro?

Druga opcja która pozwoli zaradzić w efektywnym oświetleniu kolistej tafli, to podłużne kinkiety do okrągłego lustra. Są one często określane słowem galeryjka. A to dlatego, że wykorzystuje się je niekiedy także do oświetlania obrazów w galeriach sztuki. Taka lampa musi posiadać długość przynajmniej równą średnicy tafli - tylko wtedy będzie w stanie ją równomiernie rozjaśnić. Dobrze też, by nie wisiała ona zbyt wysoko nad lusterkiem, przez co widziany odbity obraz mógłby być zbyt ciemny. Ciekawymi funkcjami są dodatkowo możliwość ustawiania kąta padania światła czy jego natężenia - jeśli wybrany model będzie je posiadał, o wiele łatwiej dopasujemy rodzaj oświetlenia do czynności wykonywanych w danej chwili. 

 

lampa nad okragle lustro Nowodvorski GIOTTO LED BRASS M

 

Jaki pionowy kinkiet do okrągłego lustra?

Ostatnie rozwiązanie tytułowej kwestii to kinkiety umieszczane po bokach lustra. Kupuje się je parami, dzięki czemu z obu stron tafli uzyskujemy identyczne natężenie i rodzaj światła. Pamiętajmy jednak, by taki kinkiet łazienkowy nad okrągłe lustro nie miał zbyt ciemnych czy po prostu nieprzezroczystych kloszy. Zamiast nich stawiajmy na rozwiązania półotwarte lub te świecące jednocześnie zarówno w górę, jak i w dół. Kształty takiej lampki niech będą raczej miękkie, obłe, dzięki czemu będą idealnie się zgrywały z krągłością tafli. Modele o ostrych kątach mogłyby się nieco "gryźć". wizualnie.

 

kinkiet nad lustro okragle Lucide BEREND 302660130

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl