Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie witryn – jakie wybrać? Doradzamy!
Oświetlenie witryn – jakie wybrać? Doradzamy!

Jak często zatrzymujesz się obok sklepowych witryn? Co sprawia, że niektóre z nich są w stanie przyciągnąć Twój wzrok i sprawić, że nie przejdziesz obok nich obojętnie? Odpowiednia ekspozycja produktu skutecznie zwraca na niego uwagę i znacznie zwiększa szanse na jego zakup. Sprzedawcy do tworzenia aranżacji swoich sklepowych wystaw zatrudniają niekiedy sztab wysoce wykwalifikowanych ludzi – projektantów, architektów, artystów. Wszystko po to, aby zachęcić klienta do kupienia prezentowanej na wystawie rzeczy, albo zainteresowania go zawartością tego, co jest wewnątrz sklepu. W dzisiejszym wpisie zwrócimy uwagę na to, jak istotną rolę w aranżacji wystaw sklepowych odgrywa oświetlenie witryn i zaprezentujemy różne jego rodzaje.

Jak oświetlić witrynę sklepową 

Oświetlenie LED do witryn - postaw na ledowe taśmy!

Taśmy ledowe to znakomity, niedrogi i łatwy w montażu produkt, a przy tym doskonały pomysł na oświetlenie do witryn jubilerskich czy oświetlenie witryny meblowej. Przy wystawach biżuterii szczególnie zalecane są taśmy posiadające zimną lub neutralną barwę światła. Dzięki temu, bardzo dobrze zostaną wyeksponowane nawet najdrobniejsze detale znajdującej się na wystawie biżuterii. Taśmy o ciepłej barwie światła sprawiają, że witryna wygląda klimatycznie, nastrojowo i przytulnie.

Taśma LED LED taśma Taśma ledowa

Jak zamontować oświetlenie LED w witrynie? W przypadku taśmy LED wystarczy do tego jedynie taśma dwustronna lub odpowiedniej długości aluminiowy profil. Profile ledowe oprócz tego, że wyglądają bardzo estetycznie i są w stanie maskować wyraźnie widoczne diody LED, to chronią jeszcze taśmę przed niepożądanymi uszkodzeniami.

Aluminiowy profil LED Profil ledowy Czarny i biały profil LED 

Przy wyborze oświetlenia do sklepowej wystawy, warto zadbać również o to, aby nie generowało ono zbyt dużych kosztów – szczególnie jeśli witryna sklepowa świecić ma się nieustannie w ciągu dnia i w ciągu nocy.  Najlepiej w takim przypadku sprawdzi się witryna z oświetleniem LED, które jest wydajne, ekologiczne, energooszczędne i nie ulega nadmiernemu przegrzewaniu się.

Oświetlenie witryny LED na różne okazje

Dzień Dziecka, Halloween, Święta Bożego Narodzenia, Walentynki i wiele, wiele innych to dni, podczas których warto zadbać o drobne urozmaicenia na swojej witrynie sklepowej. Dekoracją może być również oświetlenie LED do witryny na baterie, w postaci girland, podświetlanych napisów, lampionów czy figurek. Poniżej prezentujemy klika propozycji:

Gwiazdy - girlanda świąteczna Serce do witryny sklepowej Girlanda bożonarodzeniowa

Oświetlenie witryny sklepowej – postaw na spoty szynowe i reflektory!

Witryny sklepowe są zazwyczaj oświetlane od góry, z tego względu warto pomyśleć o tym, aby oświetlenie witryny szklanej stanowiły spoty, które w większości pozwalają na dowolne nakierowanie źródła światła w wybranym przez siebie kierunku lub spoty szynowe, które można swobodnie przemieszczać po szynie według własnego uznania. Reflektory szynowe, to także fantastyczny pomysł na oświetlenie do witryny. Rozwiązanie to daje bardzo dużo możliwości na doświetlenie produktów w taki sposób, jaki nam się zamarzy.

Reflektor do witryny sklepowej Spoty do witryny sklepowej Do witryny sklepowej spoty

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl