Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jak zamontować oświetlenie LED w meblach kuchennych?
Jak zamontować oświetlenie LED w meblach kuchennych?

Zastanawiasz się, jak zamontować ledy pod szafkami w kuchni? A może nie wiesz jeszcze, jak właściwie wybrać oświetlenie podszafkowe? Odpowiedzi na oba z tych pytań nie są ani krótkie, ani łatwe. Trzeba bowiem rozważyć wiele kwestii, w tym rozmiar samej kuchni, wielkość szafek, rozmieszczenie instalacji elektrycznej czy w końcu ilość potrzebnego nam światła.

Ale to nie koniec problemów, jakie przynosi ze sobą oświetlenie pod szafki kuchenne. Do wyboru jest bowiem jeszcze barwa światła, klasa szczelności, rodzaj lampy i wiele innych parametrów. By się w nich nie pogubić, przygotowaliśmy poniższy poradnik. Umieściliśmy w nim odpowiedzi na te pytania, które nasi klienci zadają nam najczęściej.

Jak zamontować taśmę LED w kuchni?

Częsty wybór jeśli chodzi o lampki podszafkowe to taśmy LED. Są one chętnie kupowane do oświetlenia blatów roboczych, ale też jako delikatne oświetlenie dekoracyjne. Jak prawidłowo zainstalować te produkty?
 
 
oświetlenie podszafkowe do kuchni
 
  1. Kupmy wszystkie niezbędne elementy, w tym przede wszystkim taśmę ledową o wybranej długości, mocy i barwie światła. Do niej dobierzmy listwę maskującą z taśmą samoprzylepną, zasilacz o odpowiedniej mocy, włącznik oraz elementy montażowe (wkręty, przewody, taśmę izolacyjną etc.).
  2. Odmierzamy odpowiednią długość listwy maskującej, docinamy ją i przyklejamy do niej odpowiednio odmierzoną długość taśmy LED.
  3. Całość przykręcamy do szafki przy użyciu niedużych wkrętów, montując je w odległości kilku centymetrów od siebie.
  4. Następny krok to przylutowanie zasilacza. Na taśmie co kilkanaście centymetrów znajdziemy styki, które pozwolą na zamocowanie wspomnianego elementu zasilającego.
  5. Przylutowany zasilacz łączymy z instalacją elektryczną.

Gotowe oświetlenie LED podszafkowe - wygodny wybór

Jeśli nie chcemy od podstaw samodzielnie tworzyć systemów podszafkowych, możemy kupić już kompletne oświetlenie blatu kuchennego. Co mamy tu do wyboru?

 

oczka podszafkowe listwy podszafkowe LED

 

Na przykład oczka podszafkowe ze zintegrowanymi diodami LED. Są one przytwierdzane do spodu szafki za pomocą wytrzymałej taśmy dwustronnej, a za ich zasilanie odpowiadają dołączone baterie. Takie produkty włącza się pojedynczo, naciskając odpowiedni przycisk zlokalizowany na obudowie.

Kolejny rodzaj to długie listwy podszafkowe. Zależnie od typu możemy powiesić jedną lampę bądź stworzyć cały zespolony ze sobą system. Takie oświetlenie meblowe posiada włącznik kołyskowy na obudowie, który pozwala na łatwą obsługę zestawu oświetleniowego. Co zaś do zasilania, często znajdziemy wersje podłączane po prostu do kontaktu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musimy przerabiać instalacji elektrycznej. Nie musimy mieć też żadnych dodatkowych kompetencji elektrycznych.

lampy podszafkowe skośne LED świetlówki podszafkowe

 

Popularna nazwa kolejnych produktów to ledy podszafkowe skośne. Taka propozycja jest idealna zwłaszcza wtedy, gdy musimy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak podłączyć ledy w kuchni o niewielkich wymiarach. Ukośne lampki zajmują bowiem bardzo niewiele miejsca, przez co zmieszczą się nawet pod szafkami zawieszonymi dość nisko nad blatem. Ich instalacja odbywa się najczęściej przy samej ścianie. Podobnie jak w przypadku oczek, warto tu postawić na produkty z wydajnym zasilaniem bateryjnym.

Końcem tego krótkiego przeglądu niech będzie oprawa podszafkowa ze świetlówką. Takie modele spotykamy coraz rzadziej, a to ze względu na ich stosunkowo małą wydajność i dość duży pobór prądu. Ich ogromną zaletą jest jednak niska cena, która bardzo zachęca do zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl