Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Świeczniki bożonarodzeniowe i adwentowe – jakie znaczenie mają?
Świeczniki bożonarodzeniowe i adwentowe – jakie znaczenie mają?

Uroczysty klimat nie powstanie bez świecznika świątecznego. Czas bożonarodzeniowy to niezwykły okres w roku, w którym każdy pragnie wyjątkowo go spędzić. Aby uzupełnić wystrój i stworzyć magiczny klimat, warto zadbać o oświetlenie.

Jakie świeczniki na okno będą odpowiednie? Świecznik adwentowy jakie ma znaczenie? Do uzyskania doskonałego stylu można nabyć nowoczesny świecznik ledowy. Taka dekoracja świąteczna zachwyci gości oraz domowników! Chcesz poznać więcej? Zapraszamy do poniższego artykułu!

 

Świecznik adwentowy - znaczenie

 

Co symbolizuje świecznik adwentowy?

Świecznik tego typu charakteryzuje się siedmioma ramionami i jest jedną z ludowych tradycji. Ustawiało się go na ołtarzu, a każda ze świec oznacza inną postać:

  1. Króla
  2. Biskupa
  3. Senatora
  4. Ziemianina
  5. Rycerza
  6. Mieszczanina
  7. Kmiecia

Zapalone świecie miały sugerować ludziom, że każdy jest tak samo śmiertelny i tak samo może umrzeć. Ktoś, kto miał wielki majątek, pochodzenie szlacheckie, tak samo jak najuboższy człowiek, na końcu i tak umrze.

Nie można zapomnieć, że adwent jest ściśle związany z chrześcijaństwem. Stąd spotkać można również świecznik adwentowy na 4 świece lub pięć, albowiem reprezentują one cztery niedziele Adwentu.

Świecznik siedmioramienny adwentowy jest także tradycją nawiązującą do żydowskiej menory. Jednakże zapalanie świec jednak może być niebezpieczne jeśli mamy w domu zwierzęta i dzieci. Alternatywą są świeczniki świąteczne LED i świeczniki adwentowe elektryczne.

 

Świecznik świąteczny biały Markslojd Karsten  Świecznik adwentowy złoty Markslojd Brosa   Świecznik świąteczny na okno czarny Markslojd Maseskar

 

Nowoczesne świeczniki adwentowe – aktualne trendy

Oświetlenie świąteczne przeszło rewolucje, bowiem na rynku znajdziemy świeczniki adwentowe drewniane, metalowe oraz różne wariacje kolorystyczne. Świeczniki świąteczne ledowe są bezpieczniejszą alternatywną:nie nagrzewają się i są inwestycją na wiele lat. Niesłabnącym trendem w oświetleniu bożonarodzeniowym jest ozdoba położona na stole lub oknie w postaci świecznika adwentowego LED o czterech ramionach. Są to produkty, które swoim kształtem wiernie odwzorowują pierwotne świeczniki, stąd dekoracja łatwo wkomponuje się w wystrój.

 

Nowoczesny świecznik adwentowy chromowany Markslojd Gabriel  Świecznik bożonarodzeniowy Markslojd Maestr  Świecznik świąteczny ledowy Markslojd Lovasa

 

Świecznik bożonarodzeniowy a lampka stołowa

Świecznik ledowy adwentowy może być wykorzystany nie tylko w święta. Jest to również osobliwa lampka nocna lub stołowa. Poprzez minimalistyczny wygląd, oprawę można elastycznie dostosować do pomieszczenia. Można udekorować nią zarówno salon, jak i sypialnię. Również produkty imitujące świeczniki nadadzą się na romantyczną kolacje we dwoje bądź do restauracji.

 

Świecznik adwentowy drewniany Markslojd Stubb  Świecznik adwentowy metalowy czarny Markslojd Tor  Świecznik na stół Aldex Róża

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl