Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Kinkiety zewnętrzne Nowodvorski - jak wybrać lampy ogrodowe?
Kinkiety zewnętrzne Nowodvorski - jak wybrać lampy ogrodowe?

Kinkiet zewnętrzny to lampa, która powinna dobrze oświetlić drzwi wejściowe i ścieżkę prowadzącą do domu, podświetlić numer posesji, a także być ciekawym elementem dekoracyjnym. Mamy świadomość, że niełatwo wybrać produkt który sprawdzi się w każdej z tych ról. Dlatego też w poniższym tekście postanowiliśmy przekazać Wam najważniejsze zasady dotyczące wyboru oświetlenia ogrodowego oraz zaprezentować najciekawsze kinkiety zewnętrzne Nowodvorski.

W artykule przeczytasz między innymi o tym, jaka jest właściwa klasa szczelności lamp ogrodowych oraz o tym, dlaczego tak ważne są czujnik ruchu i czujnik zmierzchu. Zajęliśmy się także odpowiedzią na pytania: Jakie światło wybrać? Jakie dodatkowe funkcje może mieć kinkiet na taras i do ogrodu? Na końcu tekstu znajdziecie natomiast konkretne propozycje lamp zewnętrznych Nowodvorski. Wybraliśmy dla Was te modele, które nasi klienci kupują najczęściej. Miłego czytania!

 

lampy ogrodowe ącienne Nowodvorski

 

Lampy do ogrodu - jakie cechy powinny mieć kinkiety zewnętrzne?

Oświetlenie do ogrodu musi posiadać nieco inne parametry niż modele do wnętrz domów i mieszkań. Zmienne warunki atmosferyczne wymagają bowiem, by były to produkty dużo bardziej odporne. Ogród i obejście domu to także inne wymagane funkcjonalności. Na co zwrócić uwagę wybierając kinkiet zewnętrzny?

  • Klasa szczelności - to zdecydowanie najważniejszy parametr. Lampy ogrodowe poddawane są bowiem regularnym działaniom takich zjawisk atmosferycznych jak deszcz, grad, śnieg czy wiatr przenoszący drobne elementy mogące uderzać w oświetlenie. Zadbajmy więc o to, by wybierane produkty miały klasę szczelności na poziomie IP44 lub wyższej (na przykład IP65).
  • Czujnik ruchu (fotokomórka) - jest niezbędnym elementem gdy kinkiety zewnętrzne Nowodvorski wykorzystujemy jako oświetlenie ścieżki prowadzącej do domu czy jako oświetlenie drzwi wejściowych. Dzięki niej po wykryciu ruchu w ustalonym obszarze lampa automatycznie się włączy, bez potrzeby ręcznego uruchamiania włącznika. Po wyjściu użytkownika poza obszar czujnika lampa wyłączy się sama, co zaoszczędzi sporo prądu.
  • Czujnik zmierzchu - ten element wyposażony jest w fotorezystor, którego zadaniem jest stała analiza natężenia światła. Jeśli jest ono niższe niż początkowo założone, wtedy lampa ogrodowa zostaje automatycznie włączona i wyłączy się dopiero wtedy, gdy czujnik określi natężenie światła jako dzienne. Takie rozwiązanie jest bardzo ciekawe zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie dekoracyjne na zewnątrz.
  • Moc światła - zależy od tego, jaką funkcję będzie pełnił dany produkt. Oświetlenie numeru domu czy inne oświetlenie dekoracyjne może mieć małą moc i światło generowane przez jedną diodę LED. Kinkiety ścienne do oświetlenia tarasu czy dojścia do domu muszą być mocniejsze, podobne do modeli wybieranych do wnętrza domu. Najmocniejsze źródła światła wybierajmy do oświetlenia bramy lub podjazdu do garażu.

 

kinkiet zewnętrzny Nowodvorski Tay I kinkiety zewnętrzne Nowodvorski Horse

 

Lampy Nowodvorski - latarnie do ogrodu

Wszystkim tym, którzy szukają najbardziej klasycznych rozwiązań jeśli chodzi o kinkiety zewnętrzne, polecamy latarnie ścienne ogrodowe. Nawiązują one do tradycyjnych latarni ulicznych, dzięki czemu tworzą bardzo ciekawy klimat. Dużym zainteresowaniem odbiorców lubiących ten styl cieszą się zwłaszcza dwa modele. Pierwszym z nich są czarne kinkiety elewacyjne Nowodvorski Tay I, zaś drugim brązowe lampy ścienne Nowodvorski Horse, w które wbudowano małą figurkę konia.

 

kinkiety góra-dół Nowodvorski Semi LED kinkiety elewacyjne Nowodvorski Arris

 

Kinkiety zewnętrzne góra-dół od Nowodvorski

Lampy świecące jednocześnie w dwie strony - w górę i na dół - to bardzo ciekawe rozwiązanie. Z ich pomocą oświetlimy na przykład ścieżkę prowadzącą do domu, a jednocześnie zapewnimy sobie ciekawe oświetlenie dekoracyjne świecące w kierunku dachu. W takim wypadku najlepiej zdecydować się na kinkiety ogrodowe LED, które zużyją nieco mniej prądu. Ciekawą propozycją tego typu będą lampy LED Nowodvorski Semi czy srebrne kinkiety do ogrodu Nowodvorski Semi.

 

kinkiety z czujnikiem ruchu Nowodvorski Rio kinkiety ogrodowe Nowodvorski Quartz

 

Kinkiety ogrodowe z czujnikiem ruchu

O tym, jak działa czujnik ruchu, pisaliśmy już wyżej. Teraz więc pozostaje tylko pokazanie, które lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu najczęściej wybierają klienci Lajtit.pl. Jednym z nich jest lampa Nowodvorski RIO I, którą dodatkowo wyróżnia wysoka klasa ochronności (IP54). Równie ciekawym designem, acz niższa ochronnością cechuje się kinkiet na taras Nowodvorski Quartz.

 

kinkiet na elewację NOWODVORSKI PROVENCE 9094 kinkiet na zewnątrz NOWODVORSKI MARINA 9096

 

Kinkiety elewacyjne dekoracyjne Nowodvorski

Oświetlenie zewnętrzne dekoracyjne to nie tylko wspominane wyżej latarenki. Oprócz nich można w sklepach znaleźć liczne kinkiety ozdobne na zewnątrz, takie jak Nowodvorski Provence. To czarna, industrialna lampa o minimalistycznym projekcie i klasie odporności IP44. Jej wysokość to 45 cm, zaś szerokość wynosi o 10 cm mniej. W podobnym duchu utrzymany jest model Nowodvorski Marina. Metalowy korpus zwieńczono wytrzymałym, mlecznobiałym kloszem zmiękczającym światło. Tu, podobnie jak w pierwszym z produktów, umieszcza się żarówkę E27, którą należy osobno dokupić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl