Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Kinkiety zewnętrzne ścienne

Kinkiety zewnętrzne – idealne oświetlenie elewacji

kinkiety zewnętrzne lampy elewacyjne

Bez względu na to, czy masz duży dom, czy też mały letni domek lub niewielką altanę, zawsze przyda Ci się kinkiet elewacyjny. Te lampy ścienne zewnętrzne doskonale podkreślają bowiem elementy architektury, jednocześnie doświetlając ścieżki i podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo ich użytkowników. Pamiętać trzeba jednak, że zmienna pogoda to duże wyzwanie dla oświetlenia zewnętrznego. Jak mu sprostać? Jakie kinkiety zewnętrzne na elewację kupić, by służyły długie lata?

Kinkiety ścienne zewnętrzne – lampy elewacyjne

Kluczowa sprawa jeśli chodzi o omawiane lampy do ogrodu to klasa szczelności kinkietów, czyli IP (Index of Protection. Oświetlenie zewnętrzne nie może mieć oznaczenia mniejszego niż IP44. W innym wypadku nie byłoby odpowiednio wytrzymałe na kontakt z wodą i drobnymi elementami stałymi.

Z IP wiąże się ściśle materiał, z którego wykonane zostały kinkiety zewnętrzne. Największą trwałością cechują się lampy zewnętrzne ze stali nierdzewnej (np. kinkiet Italux Sandomierz), aluminium (np. lampa Markslojd Troy) i wysokiej klasy tworzyw sztucznych (np. kinkiet Markslojd Iris). Uwagę zwrócić trzeba także na przewody zasilające – powinny mieć one mocną, podwójną izolację, która będzie je chroniła przed wilgocią i mechanicznymi urazami.

Lampy zewnętrzne, by dobrze doświetlić sporą przestrzeń, powinny mieć moc nieco większą niż oświetlenie do domu. Wiąże się to niestety z wyższymi rachunkami za prąd. By zminimalizować koszty, dobrze jest zainwestować w kinkiety LED. Żarówki LED dodatkowo nie nagrzewają się, dzięki czemu mają dłuższą żywotność.

Ostatnia, ale nie mniej ważna kwestia, to czujniki ruchu i zmierzchu. Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu włączają się dokładnie wtedy, gdy wyczują aktywność człowieka i wyłączają się krótko po jego przejściu. Jest to nie tylko ekonomiczne, ale dodatkowo podnosi bezpieczeństwo dojścia do budynku. Z kolei lampy z czujnikiem zmierzchu automatycznie zapalą się wtedy, gdy zacznie się ściemniać i wyłączą się gdy nadejdzie poranek.

Kinkiety ogrodowe dobrze, jeśli występują jako lampy solarne. Dlaczego? Już tłumaczymy. Przede wszystkim: znacznie ułatwia to montaż produktu, który nie musi być podłączany do zasilania sieciowego. Stanowi to też sporą oszczędność prądu, na który nie wydajemy ani złotówki. Pamiętajmy też, że kinkiety zewnętrzne LED to także wieloletnia trwałość, a także świecenie przez wiele godzin po jednym naładowaniu. Ich baterie są bowiem bardzo mocne, a przy tym odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wiatru czy deszczu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl