Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie gamingowe – frajda dla graczy!
Oświetlenie gamingowe – frajda dla graczy!

Nietrudno jest rozpoznać pokój prawdziwego gamera. Gracze niezależnie do jakiej grupy wiekowej przynależą, lubią urozmaicać swoje rozgrywki za sprawą różnego rodzaju gadżetów. Gamingowe fotele, biurka, specjalne słuchawki i… gamingowe oświetlenie! W tym wpisie doradzamy na jakie gamingowe lampki warto się zdecydować!

Oświetlenie gamingowe

Oświetlenie LED dla graczy

Najbardziej charakterystycznym oświetleniem jakie wykorzystują gracze w swoich pokojach są gamingowe taśmy ledowe podświetlające zazwyczaj ekran, biurko, półki czy inne powierzchnie. Wyglądają one bardzo efektownie i pozwalają stworzyć podczas gry pożądany klimat. Dla przykładu: grając w grę z gatunku horror z czerwoną ledową poświatą w tle możemy odczuć jeszcze większy dreszczyk emocji, z kolei grę przygodową, której akcja toczy się na przykład w dżungli lub na wyspie, urozmaicić można odcieniem zieleni lub żółci i jeszcze bardziej wczuć się w atmosferę rozgrywki.

Taśma LED Ledowa taśma

Ledowe oświetlenie pokoju Ledowe oświetlenie pokoju

Taśmę ledową przymocować można bezpośrednio do wybranej powierzchni, lecz w celu zwiększenia wydajności ledowych taśm proponujemy skorzystać z artykułów takich jak profile LED. Produkty te osłonią taśmy np. przed zakurzeniem się. Dodatkowo, wpłyną na walory estetyczne – ich klosze ukryją znajdujące się na taśmach diody. Profile ledowe bardzo łatwo jest zamontować za pomocą zwyczajnej taśmy dwustronnej lub uchwytów montażowych.

Profil ledowy  LED profil

Ciekawym pomysłem z wykorzystaniem oświetlenia ledowego może być również zawieszenie na suficie paneli LED, których kolor światła można zmieniać za pomocą pilota.

panel LED Panel LED

Wielofunkcyjne lampy dla graczy

Poza standardowym oświetleniem pokoju gracza jakim są taśmy ledowe i panele LED warto przyjrzeć się też produktom, które nie tylko rozjaśnią i ozdobią przestrzeń, ale umożliwią także ładowanie telefonu, wyświetlanie godziny czy przechowywanie różnych przedmiotów. Szczególną uwagę polecamy zwrócić na:

  • Gamingowe lampy biurkowe – posiadają bardzo nowoczesny design i rozmaite funkcje np. zegar. W pokoju gracza taka lampka jest gadżetem niezbędnym z kilku powodów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest działanie na rzecz odprężenia wzroku w zaciemnionym pokoju. Przy świetle lampki biurkowej oczy będą męczyły się z mniejszą prędkością. Wmontowany zegar pozwoli natomiast kontrolować czas rozgrywki, co może okazać się przydatne, gdy gramy na czas lub gdy na grę nie ma zbyt wiele czasu i niepożądanym byłoby wciągnięcie się w nią na dłużej.

Gamingowa lampka biurkowa Lampka biurkowa gamingowa Gamingowa lampa na biurko

  • Lampa półka dla gracza – jej zakup jest doskonałym pomysłem, ponieważ na półce z lampką wyeksponować można swoją kolekcję gier na płytach lub (jeżeli są zbierane) figurki z ulubionymi postaciami z gier. Takie półki często wyposażone są także w funkcję ładowania telefonu, zatem również i on może znaleźć na nich swoje miejsce.

 Półka gracza Półka dla gracza

Półka ledowa Ledowa półka

  • Lampka gamingowa plazmowa – lampa plazmowa to ciekawy gadżet dla gamera. Wypływają z niej wyładowania elektryczne, które skupiają się w miejscu, w którym jej dotkniesz. Po stresującej rozgrywce zabawa z taką lampką może zadziałać naprawdę odprężająco.

Lampka gamingowa Gamingowa lampka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl