Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Które lampy do antresoli polecają doradcy?
Które lampy do antresoli polecają doradcy?

Antresolka to specjalne, dodatkowe pomieszczenie, które coraz częściej wydziela się w wyższych domach i mieszkaniach. Dzięki niej uzyskujemy dodatkową przestrzeń do spania czy pracy, co jest niezwykle ważne zwłaszcza we wnętrzach o mniejszym metrażu użytkowym. Niekiedy też słowem tym określa się niskie piętro pomocnicze umieszczone między pierwszym piętrem i parterem. Pojawia się jednak pytanie: jaka lampa do antresoli dobrze rozjaśni to nietypowe otoczenie? Czy lepiej stawiać na wysokie wersje wiszące, czy też na niewielkie, ścienne kinkiety? O tym wszystkim powiemy w poniższym tekście.

 

 dobre s klasycznej antresoli

 

Jaką moc powinna mieć lampa na antresolę?

Kwestia podniesiona wyżej nie jest taka jednoznaczna. Wszystko bowiem zależy od tego, jaką funkcjonalność ma mieć dana przestrzeń. Gdy planujemy umieścić na niej biuro, konieczne będzie światło moc, intensywne, zlokalizowane najlepiej bezpośrednio nad biurkowym blatem. Wtedy jego moc może sięgać nawet 60 watt.

Jeśli na dodatkowym piętrze umieszczamy sypialnię, dobrym wyborem okażą się ozdobne niskie żyrandole do antresoli, które będą generowały mocno rozproszone światło. Jeśli produkt posiada kilka żarówek - moc każdej z nich może wynosić zaledwie kilka-kilkanaście watt. Warto też wybrać tu albo żarówki o szkle mlecznym, albo dekoracyjne modele Edison przypominające ciepłe żarówki z dawnych lat.

 

brazowy zyrandol - oswietlenie antresoli Elstead Pickering Lane FE-PICKERING-LANE8 srebrna wysoka lampa do antresoli Italux Banito MD38623 5

 

A co w przypadku, gdy w tym nieco wyżej zlokalizowanym miejscu aranżujemy pokój dziecka? Wtedy światło główne powinno być równie mocne jak to do biura, czyli mieć moc do 60 watt. Delikatniejsze oświetlenie umieśćmy np. przy łóżku.

Długie lampy do antresoli - czy sprawdzą się w salonie?

Jako, że pokój dzienny jest zazwyczaj największą przestrzenią w domu, to właśnie w nim chcemy wygospodarować dodatkowe miejsce o zwiększonej użyteczności. Zastanówmy się więc przez chwilę nad tym, na jakie lampy do salonu z antresolą się zdecydować. Gdy zależy nam na tym, by jedno źródło światła rozjaśniło cały salonowy obszar, światło musi być naprawdę bardzo mocne.

 

lampa przysufitowa antresola Emibig ZITA 173 4 lampa glamour do antresoli Argon LATINA 844

 

Musimy więc wybrać takie oświetlenie, które będzie posiadało oprawki na nawet dziesięć czy więcej żarówek, a sama ich moc będzie wysoka. Wielu architektów jako trafny wybór poleca tu produkt określany w skrócie jako żyrandol antresola. Jego wysokość możemy zazwyczaj łatwo doregulować tak, by jasna stała się zarówno dolna, jak i górna przestrzeń pomieszczenia.

Lampa wisząca antresola - jaka wysokość?

Wszystko zależy od tego, jak wysokie jest samo omawiane wnętrze. W nowoczesnych domach typu stodołach bywa ono niezwykle wysokie - podłogę od sufitu dzieli tu nawet kilka długich metrów. W takim wypadku warto postawić na bardzo wysoki żyrandol do salonu z antresolą. Czyli taki, który mierzy ponad 2 metry wysokości.

W bloku czy starszym, klasycznym domu, wysokości są natomiast zazwyczaj nieco niższe. W takim wypadku oświetlenie na antresoli lepiej, jeśli ma formę płaskiego plafonu o wysokości do kilkunastu centymetrów czy kinkietu zajmującego niewielką przestrzeń na ścianie.

 zloty plafon na antresole Zumaline SIERRA LED 12100005-GD plafon z glosnikiem na antresole Globo TUNE 41341-36 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl