Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Lampa bilardowa hitem w Twoim mieszkaniu
Lampa bilardowa hitem w Twoim mieszkaniu

Stoły bilardowe to przedmioty coraz tańsze, a sam sport od lat zyskuje na popularności. W związku z tym coraz więcej osób we własnym domu czy mieszkaniu chce mieć taki element wyposażenia. Czy jednak wiecie, że do wygodnej gry nie wystarczy zakup samego stołu, bil i kijów? Absolutnie konieczna jest też lampa nad stół bilardowy. Jak ją wybrać?

Zasad wyboru jest tu całkiem sporo. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, że wiszące lampy bilardowe muszą dobrze doświetlać stół, ale jednocześnie nie oślepiać graczy. Nie każde więc źródło światła sprawdzi się tu równie dobrze. W poniższym tekście rozwiewamy wszystkie wątpliwości dotyczące tego, jakie oświetlenie wybrać chcąc we własnym domu cieszyć się wygodą podczas uprawiania omawianego sportu.

 

Jak oświetlić stoły bilardowe?

 

Czym muszą cechować się lampy nad stół bilardowy?

Nie przedłużając, przejdźmy od razu do konkretnych wytycznych, które stoją przed graczami chcącymi dobrze rozjaśnić miejsce uprawiania swojego hobby.

  • WYSOKOŚĆ MONTAŻU - lampy do bilarda muszą wisieć nisko nad stołem (około kilkadziesiąt centymetrów nad nim). Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ źródło światła musi z jednej strony dobrze doświetlać powierzchnię, a z drugiej - nie oślepiać osób grających.
  • ILOŚĆ KLOSZY - stół bilardowy jest stołem dość dużym, dlatego do zapewnienia mu odpowiedniej jasności na pewno nie wystarczy jedna żarówka. Dobra lampa do bilarda to taka, która ma trzy lub cztery klosze, pod którymi kryją się mocne żarówki ledowe lub tradycyjne. Innym rozwiązaniem jest wybranie jednego podłużnego, pod którym będą schowane trzy żarówki.

 

witrażowa lampa bilardowa ELSTEAD INGLENOOK lampa nad bilard z 4 kloszami LUCIDE GIPSY podłuża lampa do bilarda BRILLIANT LAZAR

 

  • KSZTAŁT KLOSZY - wybierajmy tu modele stożkowe, mające szerokie podstawy. Dzięki temu światło będzie rozchodziło się na odpowiednio szeroką powierzchnię. W przypadku jednego klosza powinna być to trapezowata forma o szerokiej podstawie.
  • BARWA ŚWIATŁA - nie powinna ona męczyć oczu gracza, ale jednocześnie powinna zagwarantować dobre doświetlenie. Najlepiej więc, by lampa nad bilard świeciła światłem ciepłym. 

Czy możemy kupić oświetlenie bilardowe LED?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Żarówki ledowe są zazwyczaj bowiem równie funkcjonalne co modele tradycyjne czy halogenowe. Możemy więc śmiało decydować się na te energooszczędne modele, których zaletą jest także długa żywotność.

Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia. Znamy już rozwiązanie zagadki: jaka wysokość lampy nad stołem bilardowym. A jaka powinna być jej szerokość? Tu nie ma jasnych wytycznych. Kluczowe jest to, by zakres światła był odpowiednio duży, co zagwarantują klosze o podstawach rozszerzających się ku dołowi.

 

drewniana lampa nad stół bilardowy EGLO HARBOROUGH lampy bilardowe glamour ELSTEAD KENNEY kryształowe oświetlenie stołu bilardowego ITALUX CARLA

 

Ostatnia kwestia to design. Jako lampa nad stołem bilardowym kojarzą nam się przede wszystkim modele z zielonymi, jednolitymi kloszami. Jednak ostateczny wybór wyglądu zależy od aranżacji przestrzeni, w której stoi stół. Możemy zdecydować się na kolorowe modele witrażowe w stylu tiffany, eleganckie lampy glamour, drewniane modele klasyczne czy też minimalistyczne wersje nowoczesne.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl