Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Lampki nocne w kolorach ziemi - trend roku 2021
Lampki nocne w kolorach ziemi - trend roku 2021

Projektanci, architekci i pozostali klienci Lajtit.pl często rozmawiają z nami o trendach w aranżacji wnętrz. Jednym z ciekawszych, który dotarł do naszych uszu, jest Kolor Roku 2021 wybrany przez czołowych designerów zrzeszonych pod znakiem marki AKzoNobel. Jak został on wybrany? Dzięki dokładnej analizie trendów z całego świata. Badano zarówno trendy wzornictwa, jak i codziennego życia.

Dzięki temu wiemy, że Kolor Roku 2021 to "Moc Ziemi" (Brave Ground), czyli ciepła, naturalna barwa będąca pośrednią między beżem i brązem. Specjaliści z AkzoNobel zbadali główny kierunek kolorystyczny. A my przedstawiamy oświetlenie na niego odpowiadające. Zapraszamy do zobaczenia, jakie beżowe lampki nocne czy brązowe lampki na stół będą popularne w 2021 roku!

 

lampki beżowe nocne

 

Kolor roku 2021 wg AkzoNobel - czyli kogo?

Zanim zajmiemy się dokładnym opisem tego, jaka jest barwa roku 2021 i w jakie palety odcieni ją połączono, dowiedzmy się czym właściwie jest firma AkZoNobel, a właściwie Global Aesthetic Center AkzoNobel. Jest to holenderskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją między innymi farb. Jedną z marek do niego należących jest bardzo znana w Polsce marka Dulux. Koncern stale współpracuje z nim międzynarodowy zespół ekspertów wyznaczających kierunki w kolorach i designie. Obecnie, obok koloru roku, określili oni także palety ColourFutures czyli barwy, z którymi w nadchodzącym czasie najlepiej będzie łączyć "Moc Ziemi". Ich zastosowanie wniesie do naszych wnętrz stabliność oraz tak nam potrzebną równowagę. Badanie wykonano już po raz osiemnasty.

 

lampka nocna w odcieniu beżowym LUCIDE RAMZI lampka stołowa ecrue GLOBO METALIC

 

Beżowe lampy stołowe - trend na 2021 rok

Rok 2020, a także nadchodzący 2021, dla wielu osób nie należą do łatwych. By zachować powodzenie, należy przyjąć konieczność wprowadzenia w swoim życiu zmian. I w tym właśnie ma pomóc przytulny, neutralny kolor roku 2021. "Moc Ziemi" ma skłonić nas do powrotu do życia prostszego i bliższego natury, a jednocześnie bardzo zdecydowanego. Dzięki temu, że na naszych szafkach staną przytulne, jasno brązowe lampki stołowe, będzie nam łatwiej na nowo znaleźć poczucie bezpieczeństwa, zainspirować się do działań rozwojowych i na nowo odkryć swój potencjał. A wszystko dlatego że wyciszymy, uspokoimy nasze umysły.

 

marynarska lampka nocna kremowa POLUX ROPE SOMERO nowoczesna nocna lampka beżowa SPOT LIGHT SANDY

 

Z czym łączyć lampki nocne kremowe?

By nasza sypialnia, salon czy biuro, w którym ustawiona zostanie mała lampka nocna beżowa, nie byly nudne, warto je połączyć ze ścianami czy dodatkami w odcieniach z czterech palet ColorFutures 2021 (Kolor Przyszłości 2021).

Przekształcenie kluczowych światowych trendów w inspirujące palety kolorów stanowiło w tym roku nie lada wyzwanie – stwierdziła Heleen van Gent, dyrektor kreatywna AkzoNobel. – Byliśmy świadkami bezprecedensowych zmian zachodzących globalnie i każdy z nas zmierzył się z doświadczeniami, które nie współgrają ze współczesnym światem. W tym samym czasie na nowo odkryliśmy bardziej pozytywne aspekty: solidarność społeczną i hojność obcych osób oraz uświadomiliśmy sobie, że wspólnie możemy dokonać niesamowitych rzeczy. Mamy odwagę podnieść się i ruszyć naprzód. Nasze domy stanowią azyl – miejsce do odbudowy, odnowy oraz przygotowania się do regeneracji.

 

stołowa lampka kremowa RL ESNA wysoka lampka nocna ziemista ALDEX THOR

 

Zestaw kolorów ekspresyjnych

W tej palecie lampki nocne ecrue można śmiało łączyć z odważnymi lub subtelnymi odmianami czerwieni i różów. Pomoże to w nadaniu przestrzeniu witalności oraz odpowiedniej werwy. Dzięki zastosowaniu wspomnianych, ekspresyjnych kolorów, w harmonijny sposób dodamy sobie pozytywnej energii. I mimo, że jest to połączenie nieco zaskakujące, na pewno spodoba się bardzo wielu osobom.

Paleta kolorów bezpiecznych

To coś dla tych, którzy najbardziej kochają klasyczne szarości, stonowane brązy czy inne neutralne tony. Te odcienie pochodzące z każdego zakątka świata dopełnają "Moc Ziemi", a nam ułatwiają wykreowanie harmonicznej, jednolitej przestrzeni. Używając barw z tej palety nowoczesna nocna lampka brązowa o ostrych liniach będzie się wydawała łagodniejsza i bardziej subtelna. Dzięki temu całe wnętrze będzie też sprawiało wrażenie bardzej tradycyjnego, przyjaznego i ciepłego.

 

barwy roku 2021 - paleta kolorów kolory roku 2021 - paleta barw

 

Zestaw odcien ponadczasowych

Sama ziemista lampka nocna już wydaje się być trendem, który będzie z nami przez lata. Ale gdy umieścimy ją w przestrzeni pełnej ponadczasowych brązów, żółcieni i ochr - możemy mieć pewność, że taki zestaw będzie się podobał naprawdę długo. Połączenie odcieni ponadczasowych jest energetyczne, ale przy tym nie przytłacza. W zamian za to inspiruje i poprawia atmosferę, czyni ją bardziej pozytywną.

Paleta odcieni Ziemi

Ostatni z zestawów kolorystycznych AkzoNobel na 2021 ro zestaw kolorów Ziemi. Co w nim znajdziemy? Przede wszystkim zielenie, szaroście oraz błękity. Wybierajmy je wszędzie tam, gdzie chcemy wprowadzić ducha przyrody, bliskości natury. Lampka nocna cielista połączona z taką tonacją to gwarancja spokoju oraz wysmakowanej prostoty. Dzięki nim nasze nwoczesne wnętrze zyska nowy wymiar idealny do duchowej odnowy i spokojnej regeneracji ciała.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl