Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Jakie oświetlenie do kawalerki? – Lajtit podpowiada!
Jakie oświetlenie do kawalerki? – Lajtit podpowiada!

Oświetlenie do małego mieszkania może stanowić nie lada wyzwanie, bowiem mała powierzchnia jak i trudność w dostępności miejsca może być realną przeszkodą, do dobrania odpowiednich lamp. Powierzchnia mieszkania to coś, na co nie mamy wpływu, stąd musimy wykorzystać przestrzeń jak najlepiej. Jak oświetlić kawalerkę?

Lampy do kawalerki nie powinny być dużych rozmiarów, ponieważ mogą zabrać cenną przestrzeń, którą można by było optycznie poprawić i powiększyć. Prawidłowo dobrane oświetlenie może stworzyć spójne i harmonijne wnętrze, w którym będzie przebywać się z przyjemnością. Jakie lampy do kawalerki będą najlepsze?

Jaką lampę do kawalerki wybrać?

Jakie oświetlenie do kawalerki wybrać?

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, lampy również nie mogą  być rozłożyste i długie. W tym wypadku najlepiej unikać wieloramiennych wiszących żyrandoli, czy też dużych opraw sufitowych. Mogą one rozpraszać użytkowników i dodatkowo przytłoczyć. Użycie wiszących lamp może optycznie zmniejszyć mieszkanie, co wpłynie na negatywny jego odbiór.

Co użyć jako oświetlenie główne?

Odpowiednimi lampami będą plafony ze względu na swoją minimalistyczną obudowę i rozproszone łagodne światło na całe pomieszczenie. Lampa sufitowa do kawalerki może być z wbudowanym modułem LED, który nie dość, że dobrze oświetli to jeszcze jest energooszczędnym alternatywnym rozwiązaniem. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie aby zamontować plafon na tradycyjne żarówki. Dobrym pomysłem są również oprawy sufitowe, które kierują światło do góry, dzięki czemu jest rozpraszane równomiernie po całym pomieszczeniu.

Lampa sufitowa do kawalerki AZzardo Thin Smart Round  Lampa sufitowa do małego mieszkania Rabalux Ufo  Nowoczesny plafon do kawalerki Redlux Otis

Miejscowe i punktowe źródła światła w kawalerce?

Nie zapominajmy o oświetleniu funkcyjnym jak i dekoracyjnym, które może w sposób atrakcyjny dopełnić wnętrze małego pomieszczenia. Lampa biurkowa przy stole przy którym pracujemy będzie wręcz niezbędnym dodatkiem. Pamiętajmy, że lampka na biurko do kawalerki powinna spełniać pewne wymogi, o których więcej napisane jest w artykule „Jak oświetlić stanowisko pracy?”.  Zaś przestrzeń sypialnianą można wydzielić za pomocą ozdobnych kinkietów lub taśmy led. Ostatnim hitem minionych lat jest oświetlenie szynowe, które możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Na szynach umieszczone są spoty szynowe, które możemy dowolnie przesuwać i dostosowywać do warunków i przestrzeni.

Kinkiet do kawalerki małej Milagro Lea  Lampa ścienna do małego mieszkania Globo Sammy  Lampa ścienna do studia Redlux Hay

Cenne wskazówki przy wyborze lampek do małej kawalerki

Poprzez ograniczone możliwości, możemy mieć chęć większego eksperymentowania z oświetleniem, jednakże trzeba pamiętać, na co zwracać uwagę. Żyrandol do kawalerki nie będzie najlepszym posunięciem, chyba, że mamy bardzo wysoki sufit. O czym warto pamiętać?

  • Lepiej unikać dużych i rozłożystych opraw, które mogą zabrać cenną przestrzeń na suficie.
  • Oświetlenie wiszące skierowane źródłem światła w dół mogą optycznie bardziej pomniejszyć pomieszczenie.
  • Planując oświetlenie nie ograniczajmy się tylko i wyłącznie do sufitu.
  • Klosze szklane mleczne lub papierowe idealnie rozproszą światło.

Ledowy plafon do kawalerki Globo Magnifique

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl