Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Styl japoński we wnętrzu - jaka lampa japońska?
Styl japoński we wnętrzu - jaka lampa japońska?

Kultura, a przez to i aranżacja wnętrz rodem z kraju kwitnącej wiśni jest bardzo przemyślana, harmonijna i bliska naturze. Dzięki temu łatwo osiąga się spokój i równowagę ducha. Pomaga w tym także minimalizm, brak zbędnych przedmiotów, które mogłyby rozpraszać człowieka. Gdy więc wybieramy lampy w stylu japońskim, na proces ten powinniśmy poświęcić nieco więcej czasu.

Na jakie materiały postawić? Jakie kształty i rozmiary będą najlepsze? Gdzie ustawić poszczególne elementy wyposażenia? Jak sprawić, by pomieszczenia były urządzone w zgodzie z buddyjską filozofią ZEN? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i inne pytania, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

 

jak urządzić dom - japońskie lampy

 

Jak urządzić dom w japońskiej stylistyce?

Skupienie, czysty umysł pozbawiony zbędnych myśli, perfekcyjne dbanie o siebie i otoczenie. Bez tego lampy japońskie i wnętrze, w którym się znajdują, nie mogą istnieć. Jak to osiągnąć?

Kolory - powinny być ziemiste, jasne. Mile widziane są więc zwłaszcza wszystkie beże i biele. Dla przełamania dodaje się niekiedy barwy ognia (pomarańcz, czerwień) oraz proste, czarne akcenty.

Faktury - stawiajmy na te najprostsze, podstawowe. Doceniane są przede wszystkim powierzchnie gładkie, jednolite

Materiały - im bliżej im do natury, tym lepiej. Delikaty papier? Idealne rozwiązanie. A może rattan, bambus lub inne lekkie, jasne drewno? Wnętrze w stylu kraju samurajów równie chętnie je przyjmie.

Meble - niskie stoliki, miękkie poduszki, słomiane maty tatami, zwijane łóżka futonowe, materiałowe zasłony noren z charakterystycznymi nadrukami, wyjątkowe komody tansu, ścianki z papieru shoji - takie elementy to must have z omawianej stylistyce.

 

białe lampki japońskie RL BAMBOO R40122001 czarne oświetlenie japońskie z doniczką ALDEX EKO 975G2 drewniana lampa jak japońska LIGHT PRESTIGE BURGO LP 101335 1P L lampa japońska doniczka ARGON AMARYLIS 4095

 

Oświetlenie japońskie i meble

Japońskie lampy - mają proste kształty i wykonane są z wspominanych już materiałów. Jasne kolory i klosze zapewniające dostęp do dużej ilości światła to coś, co zdecydowanie je wyróżnia.

Rośliny - nie może ich zabraknąć. Zamiast dużych, rozłożystych kwiatów lepiej jest jednak postawić na minimalistyczne drzewka bonsai, proste storczyki czy bambusy.

Dekoracje - nie może być ich zbyt dużo. Każda ozdoba powinna mieć jakąś funkcję, wyższą ideę. Kaligrafie, charakterystyczne wschodnie grafiki, wazy ze zdobionej ceramiki - to najczęściej spotykane z nich.

Okna - podobnie jak lampy w stylu japońskim, powinny dostarczać dużą ilość światła. Gdy chcemy je nieco przysłonić, najlepiej zastosujmy rolety bambusowe.

 

japońskie lampy rattanowe EGLO AMSFIELD 49771 lampa papierowa w stylu japońskim GLOBO FLAMANT 16921T wiszące japońskie lampy SIGMA ISOLA 31270 lampa podłogowa japońska MARKSLOJD STRAW 107983

 

Drzwi - tu na wyróżnienie zasługują lekkie, przesuwne drzwi określane jako fusuma. Tradycyjnie robi się je z lekkiego drewna i wypełniającego otwory, lekkiego papieru washi. Konstrukcja może być pokryta subtelnymi, stylowymi malunkami.

Podłoga - by była bliska naturze, umieszcza się na niej zazwyczaj parkiet z bambusa bądź drewna. Dobrze prezentuje się też szary kamień bądź płytki go imitujące. Takie powierzchnie można przykrywać bambusowymi matami.

Motywy buddyjskie - nie może ich zabraknąć. To zwłaszcza figurki Buddy rzeźbione w kamieniu bądź drewnie. By je wyróżnić, postawmy obok nich piękne oświetlenie w stylu japońskim.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl