Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania

Lampy łukowe

łukowa lampa do czytaniaCo najlepiej oświetla lampa łukowa?

Tytułowe oświetlenie zostało stworzone po to, by oświetlać stół bez potrzeby montowania lampy sufitowej. Długie ramię zapewniało komfort osobom siedzącym przy blacie, zarazem świetnie rozjaśniając miejsce spożywania posiłków. Jednak, ze względu na swój ergonomiczny kształt, lampa podłogowa łukowa szybo zyskała nowe zastosowania. Podstawowym z nich jest ustawienie lampy przy kanapie w salonie, gdzie produkt oświetla przestrzeń podczas czytania ulubionej książki czy w trakcie odpoczynku przed telewizorem. Powstały jeden, mocny punkt światła tworzy też przytulny nastrój w jego najbliższym otoczeniu.

Czy lampy łukowe są trudne w montażu?

Zdecydowanie nie. Każdy z tych produktów składa się zazwyczaj z trzech części: stabilnej podstawy, długiego, wygiętego ramienia oraz klosza o wybranej wielkości. By lampa stojąca łukowa spełniał swoją funkcję, elementy te należy tylko połączyć ze sobą podczas skręcenie. Gdybyśmy jednak mieli jakieś wątpliwości, pomocą służyć będzie instrukcja obsługi dołączana do każdego zestawu.

Dla pełnej wygody korzystania, lampa podłogowa w kształcie łuku musi mieć nie tylko odpowiednią wysokość, ale i rozpiętość. Do czytania rozpiętość wystarczy, jeśli jest na poziomie około 50 centymetrów. W przypadku wybrania oświetlenia do jadalni, zdecydujmy się jednak na dwukrotnie większy wymiar. Co do wysokości, lampy łukowe podłogowe powinny mierzyć minimum w okolicach jednego metra. Światło z takiej wysokości będzie się rozchodzić na odpowiednio dużą przestrzeń.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl