Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie łazienkowe – lampy nad umywalkę!
Oświetlenie łazienkowe – lampy nad umywalkę!

Oświetlenie łazienkowe to nie tylko jedna lampa umieszczona w centralnej części pomieszczenia, ale również oprawy dodatkowe. Idealnie oświetlona przestrzeń kąpielowa charakteryzuje się jasnością. Jednakże lampy nad umywalkę muszą spełniać określone kryteria.

Jakie lampy nad zlew kupić? Co muszą spełniać oprawy aby były bezpieczne i wytrzymałe? W ofercie lajtit.pl mamy szeroką ofertę kinkietów nad lustro. Wszystko to w poniższym artykule.

Jakie lampy nad umywalkę?

Jakie lampy nad zlew wybrać?

Do zaprojektowania łazienki potrzeba specjalnego podejścia do doboru określonego oświetlenia. Nie mogą być to standardowe lampy do salony czy sypialni, bowiem w łazience jest wilgoć. Lampy nad umywalkę muszą spełniać określone parametry techniczne aby korzystanie z nich było bezpieczne. Producenci często wtedy stawiają na oprawy wykonane ze szła oraz stali, z różnymi wariantami otwartych lub zamkniętych kloszy. Jest to spowodowane podwyższoną wilgotnością pomieszczenia kąpielowego, w którym lampa musi przebywać. Lampy nad lustro zaleca się aby posiadały klasę szczelności rzędu IP44 lub wyżej. Informacja ta jest podawana na karcie produktu przez producenta. Jeśli oprawa narażona jest na całkowite zalanie, wtedy warto wybrać oświetlenie z klasą ochronności IP65 i IP66.

Kinkiet nad umywalkę Milagro Shine  Kinkiet lampa nad zlew Redlux Levia  Lampa nad umywalkę Light Prestige Isla nad lustro

Na co zwrócić uwagę przy montażu oświetlenia nad lustro?

Najczęściej aranżując łazienkę, umieszczamy lustro nad umywalką. Do prawidłowego oświetlenia najlepiej montować kinkiet nad lustro lub uprawy po jego bokach. Co jest ważne przy prawidłowym montażu oświetlenia łazienkowego?

  • Przede wszystkim lampy nad umywalką powinny równomiernie oświetlać twarz
  • Najlepiej stosować klosze mleczne lub matowe, aby światło nas nie oślepiało
  • Do optymalnego oświetlenia może wystarczyć jedna oprawa nad lustrem, lub dwie po bokach

Jaka barwa światła będzie najbardziej optymalna do lamp nad zlew?

Do działań, które potrzebują precyzji takie jak malowanie się czy golenie, najlepiej  zastosować światło zimne lub neutralne, które charakteryzuje się barwą uniwersalnej bieli. Zaś do relaksującej kąpieli zalecana jest barwa ciepła. Więc wszystko zależy modelu lampy i zakupionych żarówek do niej. Nowoczesne lampy nad umywalkę mogą być dodatkowo wyposażone w zmienną barwę światła, która w tym wypadku, może rozwiać wszelkie wątpliwości co do wyboru.

Lampa nad umywalkę Markslojd Stella  Kinkiet łazienkowy nad zlew Rabalux Becca  Lampa nad umywalkę mosiądz Rabalux Avery

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl