Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Lampa parkingowa - zasady wyboru, przegląd popularnych
Lampa parkingowa - zasady wyboru, przegląd popularnych

Parkingi dzielą się na dwie grupy. Pierwszymi są te otwarte, zlokalizowane przy budynkach prywatnych czy publicznych. Drugi rodzaj to przestrzenie parkingowe zamknięte, umieszczone najczęściej pod budynkami, do których mieszkańcy czy pracownicy mogą zjechać wprost windą. W każdym z tych miejsc, co oczywiste, konieczne są nieco inne lampy parkingowe. Jakie wybrać? Które kupić? Czy powinny one posiadać dodatkowe funkcjonalności? Przeczytajcie!

Prawidłowe oświetlenie parkingu podziemnego

Tak jak i w innych miejscach budynku, tak i tu oświetlenie powinno być odpowiednio mocne, ale przy tym maksymalnie energooszczędne. Dlatego też dobrym wyborem do omawianej przestrzeni będzie zawsze lampa parkingowa LED. Nie musimy w niej stawiać na wyszukany design - z powodzeniem sprawdzą się tu bowiem bardzo minimalistyczne wpusty czy proste lampy natynkowe. Dobry projekt oświetlenia parkingu może też zawierać w sobie płaskie panele LED. Oczywiście jeśli chcemy postawić na dekoracyjne oprawy - nic nie stoi na przeszkodzie. Jednak same przestrzenie przeznaczone na auta należą zazwyczaj do tych surowych stylistycznie. Uważajmy więc, by oświetlenie nie gryzło się z całością przestrzeni.

 

wybieramy oswietlenie parkingu w bloku

 

Zewnętrze lampy parkingowe LED

Otoczenie zewnętrzne pod kątem źródeł światła jest nieco bardziej wymagające od tego wewnętrznego. Produkty w nim lokowane muszą być bowiem w pełni odporne na działanie takich czynników atmosferycznych jak mróz, wiatr, deszcz czy zanieczyszczenia o różnych rozmiarach. Dlatego też odpowiadając na pytanie: jak oświetlić parking zewnętrzny, zacznijmy od sprawdzenia jego klasy szczelności. Latarnie parkingowe powinny posiadać oznaczenie minimum IP44 lub nawet wyższe. Oczywiście tak samo rzecz się ma w przypadku innych źródeł światła umieszczanych na tym terenie, takich jak lampy najazdowe parkingowe czy kule ledowe zdobiące omawiane miejsca. Jeśli klasa szczelności byłaby mniejsza, mogłoby szybko dojść do zwarcia w lampce, a w konsekwencji do jej trwałego uszkodzenia.

 

kupujemy lampy zewnetrzne parkingowe

 

Czy lampy solarne parkingowe to jedyna ważna technologia?

Na podwórku nie zawsze łatwo jest podłączyć oświetlenie do sieci elektrycznej. Dlatego oświetlenie solarne na parking to praktycznie zawsze dobry wybór. Pamiętajmy jednak, by przed zakupem sprawdzić jego moc i pojemność akumulatora, dzięki czemu użyteczność produktu będzie odpowiednio duża.

Kolejna użyteczna technologia dotycząca omawianego miejsca to parkingowe lampy z czujnikiem zmierzchu. Takie produkty samodzielnie uruchomią się dokładnie wtedy, gdy zajdzie słońce. Wyłączą się zaś w chwili, gdy specjalny detektor wyczuje wschód słońca. Dzięki temu oszczędność prądu będzie maksymalnie duża, nie będziemy musieli też pamiętać o uruchamianiu i dezaktywowaniu światła o konkretnych porach.

Ciekawe, ale jeszcze dość rzadko spotykane rozwiązanie, to oświetlenie parkingowe z kamerami. Dzięki niemu nie dość, że zyskujemy dużą jasność otoczenia, to jeszcze dbamy o bezpieczeństwo zaparkowanych samochodów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl