Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Obsługa przez WiFi
Promocja

Lampy sterowane głosem

  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15
  • -15% z kodem: MAM15

oświetlenie sterowane głosemJak działają lampy sterowane głosem?

Oświetlenie może być obsługiwane na kilka sposobów. Podstawowym z nich jest używanie przełączników umieszczonych na ścianie. Mogą mieć one formę klawisza bądź pokrętła, które rozjaśnia i ściemnia światło. Inna, dużo bardziej funkcjonalna metoda, to oświetlenie smart. Tu korzystanie z poszczególnych funkcji odbywa się z poziomu komputera bądź smartfona. Ostatnia z możliwości to natomiast lampa ze sterowaniem głosowym. Jak dokładnie pracuje taki system? Jak go odpowiednio zaprogramować? To tylko pierwsze spośród ważnych pytań.

Dlaczego żyrandol uruchamiany głosem jest tak praktyczny?

Wchodzisz do pokoju trzymając w rękach stertę dokumentów. Leżysz wygodnie na kanapie i nie chce Ci się z niej podnosić. Pomocą w każdej z tych sytuacji jest omawiany tu system. Wystarczy wypowiedzieć odpowiednią, wcześniej ustawioną komendę, a nasz plafon włączany głosem rozjaśni się bądź zupełnie ściemni. Taka technologia istniała już od lat, jednak dopiero niedawno zaimplementowano ją do domowych urządzeń świetlnych.

Istnieje kilka rozwiązań służących do tego, by lampa reagująca na głos działała prawidłowo. Pierwszym z nich jest system zależny od mówcy, czyli tak zwany speaker dependent. Wtedy uczymy sterownik komend wypowiadanych swoim głosem i on bezpośrednio na nie reaguje. W takiej sytuacji jednak nie może być zbyt wielu osób korzystających z danego produktu.

Kolejna technologia bazuje na asystentach głosowych takich jak Google Asystent, Apple Siri czy Amazon Alexa. Wtedy to smartfon czy tablet rozpoznaje nasz głos i przekazuje go do modułu sterującego światłem. Taki kinkiet włączany głosem może działać jednak tylko wtedy, gdy mamy połączenie z siecią Internet. Ostatni z systemów dostępnych na rynku to tak zwany speaker independent, czyli sterowanie głosowe niezależne od osoby mówiącej. Pamiętajmy jednak, że taka lampka aktywowana dźwiękiem może być tylko jedna na jeden moduł. Gdy więc mamy kilka źródeł świateł w pokoju, nie będzie to koniecznie dobre rozwiązanie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl