Opinie o Nas
do kasy suma: 0,00 zł do darmowej dostawy brakuje 300,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
BLOG LAJTIT.PL

lampy dezynfekująceLampa bakteriobójcza UV - jak stosować?

Na co dzień otaczamy się przeróżnymi szkodliwymi drobnoustrojami. Ich obecność może powodować przeróżne choroby, które niekiedy miewają naprawdę ciężki przebieg. Dlatego też tak ważne jest, by zwłaszcza w okresie wzmożonej ilości zachorowań w społeczeństwie w naszym domu znalazły się lampy wirusobójcze, które zabijają również bakterie,  pleśnie czy grzyby. Pamiętajmy jednak, że nie mogą one pracować non stop. Zaleca się, by okres ich działania wynosił od dwóch do ośmiu godzin. Nie powinniśmy być bowiem wystawiani na dłuższe działanie promieniowania UV-C, w oparciu o które działają omawiane produkty.

Lampa wirusobójcza - przepływowa i dwufunkcyjna

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak działają lampy przeciwwirusowe, jak dokładnie przebiega ich praca? W większości wypadków oparta jest ona o promieniowanie UV-C, czyli elektromagnetyczne promieniowanie nadfioletowe dalekie, którego długość fal wynosi zazwyczaj od 100 nm do 180 nm. Jest to oddziaływanie fotochemiczne na tkanki biologiczne, które wzbudza w organizmach określoną reakcje chemiczną. W ten sposób lampa sterylizująca dezaktywuje złe drobnoustroje, nie pozwalając im szkodliwie zadziałać na nasze ciało.

Warto wiedzieć, że taka lampa antybakteryjna może działać na 2 sposoby. Pierwszy z nich określany jest jako przepływowy. Takie lampy antywirusowe zasysają powietrze z otoczenia, przekazując go do filtra i wydalając na zewnątrz. Taki produkt można bez obaw stosować wtedy, gdy w pokoju znajdują się ludzie czy zwierzęta. Drugi typ - dwufunkcyjne lampy do dezynfekcji - włączajmy tylko w pomieszczeniach, w których przez czas ich działania nie będzie żadnych domowników. Oprócz funkcji przepływowej mają one bowiem promiennik bezpośredniego działania.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl