
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie zewnętrzne
Systemy szynowe
Świąteczne
Dekoracje i akcesoria
Kolor abażura/klosza
Kolor oprawy/mocowania
Materiał
Styl
Zastosowanie
Dostępność
Wysyłka w
Cena


Jakie cechy mają lampy trójnóg?
Oświetlenie powinno być nie tylko praktyczne. Coraz więcej osób chce, by było ono także oryginalne, mocno podkreślające wyjątkowy charakter wnętrza. W takiej sytuacji na pomoc przychodzą lampy na trójnogu. Czym się one wyróżniają? Przede wszystkim są to zawsze modele stojące. Zamiast jednej prostej podstawy mają one trzy nogi, które mogą być złączone ze sobą na dwa sposoby. Niekiedy nogi, jakie ma lampa trójnóg, stykają się ze sobą w górnej części modelu, schodząc się pod kątem ostrym. Wtedy niekiedy w połowie ich wysokości umieszczana jest mała, praktyczna półeczka. Drugie rozwiązanie to nogi skrzyżowane ze sobą mniej więcej w połowie. Co wybierzemy zależy wyłącznie od naszego gustu.
Lampa na trójnogu - rodzaje
O jednym sposobie rozróżniania omawianych produktów już wspomnieliśmy. Kolejny podział dotyczy miejsc, do których są one przeznaczane. Lampa podłogowa trójnóg będzie zazwyczaj dość wysoka i będzie wyposażona w obszerny klosz. Przyda się ona podczas czytania czy po prostu jako nastrojowe oświetlenie wieczorową porą. Przy niej też dzieci mogą się bawić popołudniu w swoich pokojach. Z kolei lampa stołowa trójnóg może służyć jako oświetlenie nocne przy łóżku czy jako praktyczna lampka ustawiana na komodzie w salonie.
A co jeśli chodzi o materiały? Niekiedy spotkamy modele, w których nóżki są wykonane z lekkiego metalu. Plusem takiego rozwiązania jest to, że ich wysokość bywa regulowana. Jednak dużo stabilniejsza i dużo bardziej popularna jest lampa trójnóg drewniana. W zależności od potrzeb, drewno może być tu jasne (np. sosnowe) lub zdecydowanie ciemne (np. wenge).