
Oświetlenie wewnętrzne
Oświetlenie zewnętrzne
Systemy szynowe
Świąteczne
Dekoracje i akcesoria
Kolor abażura/klosza
Kolor oprawy/mocowania
Materiał
Obsługa przez WiFi
Styl
Zastosowanie
Dostępność
Wysyłka w
Cena










Dlaczego lampa ze ściemniaczem jest świetną sprawą?
Jeśli jesteś osobą, która ceni oszczędność energii i komfort świetlny w pomieszczeniu - o tym, jak ważna jest lampa podłogowa ze ściemniaczem nie będziemy musieli Cię długo przekonywać. Dzięki niej możesz bowiem oszczędzić nawet połowę prądu zużywanego przez światło. A oglądając telewizję, drzemiąc na kanapie czy jedząc kolację z ukochanym możesz łatwo dopasować natężenie światła do potrzeb każdej z tych sytuacji. Jednak na jaki plafon ze ściemniaczem ostatecznie się zdecydować? Wybrać model z okablowaniem czy bez? A może postawić na wersje sterowane promieniowaniem podczerwonym?
Jaka lampka nocna ze ściemniaczem?
Rodzaje systemów ściemniających są zależne przede wszystkim od tego, w jaki sposób odbywa się sterowanie nimi. Pierwszy typ to wspomniana już obsługa zdalna podczerwienią. W tym wypadku jeden moduł zmieniający natężenie światła łączony jest tylko z jednym odbiornikiem umieszczonym w ścianie. Lampa podłogowa LED ze ściemniaczem może posiadać także systemy z okablowaniem. Te niezależne urządzenia występują w wersjach dotykowych, obrotowych lub przyciskowo-obrotowych.
Bardziej rozwinięte technologiczne modele to lampa sufitowa ze ściemniaczem posiadająca obsługę radiową. W tej sytuacji jeden nadajnik może obsługiwać kilka urządzeń. Systemy te stosowane są zarówno w domach, jak i na przykład przy oświetlaniu ulic. Ostatnie sterowanie często nazywane jest inteligentnym domem czy po prostu inteligentnym budynkiem. W takim wypadku lampa LED ściemnialna podłączona jest do centralnego modułu obsługującego dużo większą ilość różnorodnych urządzeń we wnętrzu (okien, żaluzji, urządzeń RTV i AGD etc.).