Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
USB
Promocja

Skandynawski

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja

skandynawska lampka nocnaBiała lampa skandynawska - a może w innym kolorze?

Co wyróżnia lampy skandynawskie? Są one przede wszystkim proste, jasne i funkcjonalne, tak jak i cały ten styl. Surowe wnętrza z dalekiej północy są zazwyczaj zbyt słabo doświetlone światłem naturalnym, a przy tym dość zimne. I właśnie te cechy bardzo wpływają na każdy element w domu czy mieszkaniu. Mimo, że kinkiet skandynawski (jak np. Sollux Fenix) zazwyczaj będzie wykonany z drewna i pomalowany na biało, to wyróżniamy różne odsłony powyższej estetyki. Można do nich zaliczyć styl gustawiański, styl new nordic czy styl scandi schic. Co je łączy?

Jak wyglądają lampy skandynawskie?

Podstawowym wyznacznikiem nordyckich przestrzeni jest biel. Białe meble, białe podłogi i ściany oraz biały plafon skandynawski (np. Sigma Korso) to absolutne must have. Kolorystykę tę można przełamać szarościami, błękitem czy nawet czerwienią, choć to ostatnie jest najrzadziej spotykane. Kolejna rzecz to odsłonięte okna, przez które dociera możliwie dużo ciepłego, naturalnego światła. Gdy zaś zachodzi słońce, wtedy przydatne będzie różnorodne oświetlenie punktowe oraz oświetlenie główne, za które mogą służyć żyrandole skandynawskie. Oczywiście najlepsze będą te modele, które wykonano z naturalnych materiałów, zwłaszcza z drewna, które dodatkowo ozdabiają klosze metalowe, szklane bądź z tkaniny.

Pamiętajmy też, że w mieszkaniach inspirowanych daleką północą możemy śmiało łączyć stare z nowym, co pozwala na znaczne oszczędzenie kosztów na wyposażenie wnętrz. Co więcej: całość można przełamać bardzo wyrazistymi dodatkami: żółtym wazonem, czerwoną poduszką czy kocem w odcieniach ciemnej zieleni. Dobra może okazać się też mocna lampa skandynawska stojąca typu trójnóg.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl