Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Lampy najazdowe LED – dobre oświetlenie chodnika i podjazdu

lampy zewnętrzne najazdowe

Oprawy najazdowe to niewielkie, nowoczesne oświetlenie, które montuje się w całości w podłożu (zazwyczaj stanowią one z nim równą linię). Podświetlają one obszar od spodu, dlatego też będą idealnym rozwiązaniem jako doświetlenie chodnika prowadzącego do domu czy oświetlenie podjazdu do garażu. Cechuje je bardzo wysoka trwałość, dzięki której nawet najechanie kołem auta nie spowoduje uszkodzeń. Dodatkowo niewielka ilość miejsca zajmowanego przez lampy najazdowe sprawia, że można je umieszczać nawet na bardzo małych przestrzeniach.

Oświetlenie najazdowe – istotne parametry

Wytrzymałość lamp zewnętrznych najazdowych to jedna z najbardziej kluczowych ich cech. Po tych produktach bowiem nie tylko chodzi się, ale także jeździ ciężkimi samochodami. Producenci często podają, jakie konkretnie obciążenie wytrzymają dane oprawy – przeanalizujmy je dokładnie. Dobrymi parametrami cechują się chociażby modele Milagro Viale czy Markslojd Tradgard.

Szczelność opraw najazdowych – musi być o wiele większa niż lamp zewnętrznych ściennych czy stojących. Te modele są bowiem często długo zanurzone w wodzie czy poddane działaniu większych elementów (np. gałęzi drzew). W związku z tym rekomendowana szczelność, jaką powinny mieć najazdowe lampy zewnętrzne, to IP67.

Żarówki LED – takie najczęściej źródła światła znajdziemy w oprawach najazdowych. Oświetlenie zewnętrzne LED jest wytrzymałe, ekonomiczne i nie nagrzewa się, a przy tym ma optymalne ceny, dzięki czemu wygrywa z innymi rozwiązaniami. Rzadziej spotykanymi są lampy najazdowe solarne, które wybierane są ze względu na brak konieczności podłączania do sieci energetycznej. Oświetlenie solarne zasilane jest energią słoneczną, przez co świecą nieco słabiej i częściej wykorzystywane są jako oświetlenie dekoracyjne.

Kształt i wymiary - najczęściej oprawy najazdowe są okrągłe lub kwadratowe.Mogą mieć różną średnicę i rozmiary, wybór zależy od naszych preferencji i miejsca jakie mamy wygospodarowane na zamontowanie oprawy wpuszczanej. Cel może być praktyczny, czyli doświetlenie drogi do domu lub podjazdu, ale również celem może być dekoracja czyli stworzenie gry światła i cieni. Do stworzenia klimatu mogą przydać się słupki ogrodowe nakierowane na dany element ogrodu bądź budynku.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl