Opinie o Nas
do kasy suma: 0,00 zł do darmowej dostawy brakuje 300,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Filtry
Regulacja wysokości/długości
Obsługa przez WiFi
BLOG LAJTIT.PL

Lampy zewnętrzne stojące / słupki / latarnie

  • nowość
  • nowość

Słupki i latarnie – niezawodne lampy zewnętrzne stojące

Lampy zewnętrzne stojące, słupki, latarnie

Ścieżki dochodzące do budynków i alejki ogrodowe – przy takich miejscach najczęściej montuje się lampy stojące zewnętrzne takie jak słupki czy latarnie. Montuje się je na odpowiednio przygotowanych betonowych fundamentach, przykręca się do chodników lub wbija bezpośrednio w ziemię. O czym jeszcze trzeba wiedzieć wybierając lampy ogrodowe stojące?

Jakie największe zalety mają słupki i latarnie? Czyli plusy lamp zewnętrznych stojących

Zarówno słupki, jak i latarnie mogą mieć różną wagę i wysokość. Cięższe modele będą wymagały trwałego związania z podłożem, lżejsze mogą być na nim ustawiane lub wbite w ziemię.

Wysokość lamp ogrodowych należy dopasować do ich funkcjonalności. Jeśli mają tylko służyć jako oświetlenie chodnika – możemy zdecydować na bardzo niskie słupki (jak słupek Milagro Eko). W przypadku konieczności dobrego doświetlenia szerszej przestrzeni kupmy z kolei wysokie latarnie ogrodowe, mające nawet ponad 2 metry wysokości (jak latarnia Markslojd Arctic).

Światło, jakie dalą lampy zewnętrzne stojące, nie może razić. Dlatego decydujmy się na oprawy dające rozproszone światło, na przykład te mające mleczne klosze.

Nowoczesne lampy ogrodowe, dla podniesienia ich funkcjonalności, wyposażane są w czujnik ruchu. Dzięki niemu światło zapala się tylko wtedy, gdy w najbliższej okolicy znajduje się człowiek. Oszczędza się dzięki temu na energii elektrycznej. Spore oszczędności dadzą też lampki solarne do ogrodu, które będą świeciły prądem pozyskanym z energii słonecznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl