Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Lampy zewnętrzne stojące / słupki / latarnie

  • promocja
Słupek szary Lajtit LED 62G111 Słupek szary Lajtit LED 62G111
Producent: Lajtit
Cena: 89,00 zł 229,00 zł
  • promocja
  • promocja

Słupki i latarnie – niezawodne lampy zewnętrzne stojące

Lampy zewnętrzne stojące, słupki, latarnie

Ścieżki dochodzące do budynków i alejki ogrodowe – przy takich miejscach najczęściej montuje się lampy stojące zewnętrzne takie jak słupki czy latarnie. Instaluje się je na odpowiednio przygotowanych betonowych fundamentach, przykręca się do chodników lub wbija bezpośrednio w ziemię. O czym jeszcze trzeba wiedzieć wybierając lampy ogrodowe stojące?

Jakie największe zalety mają słupki i latarnie? Czyli plusy lamp zewnętrznych stojących

Zarówno słupki, jak i latarnie mogą mieć różną wagę i wysokość. Cięższe modele będą wymagały trwałego związania z podłożem, lżejsze mogą być na nim ustawiane lub wbite w ziemię.

Wysokość lamp ogrodowych należy dopasować do ich funkcjonalności. Jeśli mają tylko służyć jako oświetlenie chodnika – możemy zdecydować na bardzo niskie słupki (jak słupek Milagro Eko). W przypadku konieczności dobrego doświetlenia szerszej przestrzeni kupmy z kolei wysokie latarnie ogrodowe, mające nawet ponad 2 metry wysokości (jak latarnia Markslojd Arctic). Lampy zewnętrzne stojące mogą pełnić rolę funkcjonalną i ozdobną, które wieczorami nadają klimatu ale również oświetlają ścieżki dzięki czemu bezpiecznie dotrzemy do miejsca docelowego. 

Światło, jakie dają lampy zewnętrzne stojące, nie może razić. Dlatego decydujmy się na oprawy dające rozproszone światło, na przykład te mające mleczne klosze. Jeśli jednak lampa ogrodowa ma pełnić tylko funkcję dekoracyjną możemy zainteresować się zielonym słupkiem ogrodowym Polux Sowa. Taka lampa idealnie nada się do przyozdobienia alejki do wodnego oczka czy altanki. 

Alternatywnym rozwiązaniem są lampy z czujnikiem ruchu, które są niezastąpioną pomocą w ogrodzie. Dzięki tym oprawom spacery wokół posesji staną się bezpieczniejsze i dodatkowo ten system oświetlenia zachowuje bardzo wysoki poziom energooszczędności. Spore oszczędności dadzą też lampki solarne do ogrodu, które będą świeciły prądem pozyskanym z energii słonecznej. 

Ważnym aspektem jest podwyższony stopień szczelności (IP44), dzięki któremu oprawa ogrodowa jest w stanie wytrzymać opady deszczu, wilgotność, niską temperaturę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl