Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Najlepsze lampki na biurko dla dzieci - zestawienie
Najlepsze lampki na biurko dla dzieci - zestawienie

Gdy dziecko rozpoczyna naukę w szkole, rodziców czeka wiele wydatków związanych z wyposażeniem małego ucznia. Oprócz książek, zeszytów, kredek i im podobnych rzeczy konieczne jest bowiem przygotowanie domowego miejsca pracy, w skład którego wchodzą odpowiednie biurko, krzesło oraz lampka na biurko dla dziecka. Jak ją wybrać? Gdzie ustawić by dobrze spełniała swoją funkcję? O tym wszystkim piszemy w poniższym tekście.

Ale dlaczego w ogóle tak ważne jest, by odpowiednio dopasować lampki na dla dzieci? W badaniach naukowych dowiedziono, że przy prawidłowo dopasowanym oświetleniu mózg ucznia pracuje lepiej, co gwarantuje wyższą efektywność pracy. Gdy natomiast światło jest źle dobrane, młody człowiek robi się senny i rozkojarzony, a sam jego wzrok zbytnio zmęczony. Są to poważne konsekwencje, których bardzo łatwo uniknąć.

 

lampka biurkowa dla dziecka

 

Lampka biurkowa dla dzieci - zasady poprawnego wyboru

Dobre oświetlenie do nauki musi spełniać kilka kryterium. Pierwszym z nich jest moc żarówki. Powinna ona wynosić minimum 40 W - niższa wartość zbyt słabo rozjaśni przestrzeń. Kolejna kwestia to barwa światła. Lampka na biurko ucznia najlepiej, jeśli świeci światłem neutralnym dla wzroku. Barwa neutralna jest bowiem najbardziej zbliżona do barwy światła słonecznego, które nasze oczy bardzo lubią. Gdy już te dwa kryteria są spełnione, należy przejść do ustalenia długości przewodu, a co za tym idzie - ustalenia położenia oświetlenia. Omawiane produkty muszą być ustawione tak, by nie zasłaniały książek czy zeszytów. Najlepiej więc stawiać lampki na biurko dla dzieci po przeciwnej stronie niż ręka, którą maluch pisze, nieco nad miejscem na materiały do nauki. Znając ten punkt oraz położenie kontaktu łatwo ustalimy konieczną długość przewodu.

Ale to nie wszystko. Kupując oświetlenie biurkowe przeanalizujmy także poniższe kwestie:

  • energooszczędność - tu najlepiej wypadają lampki LED na biurko;
  • ruchome źródło światła - pomagające jeszcze lepiej dopasować kąt padania światła do własnych potrzeb;
  • przybornik - lampki wyposażone w niego to bardzo praktyczne rozwiązanie;
  • ściemniacz - dzięki któremu produkt będzie mógł służyć także jako lampka nocna.

 

lampki na biurko dla dzieci Milagro Lily lampka na biurko dla dziecka Candellux LED z klipsem

 

Lampka do nauki dla najmłodszych uczniów

Małe dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły, nadal chcą mieć wkoło siebie dziecięcych bohaterów (zwierzęta, postaci z bajek) i przedmioty z innymi dziecięcymi motywami. Ważne są tu także radosne kolory. W tym wypadku decydujmy się więc na takie dziecięce lampki na biurko jak Milagro Lily (dostępne wersje różowa i błękitna), czy praktyczne zielone lampy biurkowe z klipsem Candellux LED.

 

lampka z przybornikiem dla dziecka Polux Helsinki lampka z przybornikiem do nauki Sompex Pott

 

Lampki z przybornikami na biurko

Dzięki wyposażeniu oświetlenia do nauki w praktyczny pojemnik, na biurku dużo łatwiej będzie o zachowanie porządku. Poza tym dziecko będzie miało zawsze wszystko pod ręką, a zintegrowanie dwóch produktów w jeden znacząco oszczędzi miejsce na blacie. Nie wspominając już o oszczędności kosztów: dwa artykuł zazwyczaj kosztują więcej niż jeden. Dla tych, którzy szukają podstawowych rozwiązań, dobra będzie na przykład pomarańczowa lampka biurkowa dla dzieci Polux Helsinki LED. Z kolei Ci, dla których najważniejszy jest nowoczesny design, powinni spojrzeć na oświetlenie Sompex Pott.

 

lampka biurkowa dla dzieci Milagro LED Viper lampka LED na biurko dla ucznia Polux Cosmos

 

Lampki biurkowe LED dla ucznia

Oświetlenie LED do nauki to nie tylko energooszczędność. Te rodzaje lampek biurkowych dla dzieci w większości cechują się też wysoką trwałością, ciekawym, nowoczesnym designem oraz dobrym doświetlaniem przestrzeni. Wyposażane są one niejednokrotnie w dodatkowe funkcjonalności, takie jak dotykowy włącznik z 3-stopniową regulacją natężenia światła obecny w modelu Milagro Viper LED. Ciekawym dodatkiem są też podstawy, które w tych produktach mogą świecić na dowolne kolory z palety RGB, co stanowi doskonałą dekorację wnętrza. Lampka biurkowa do nauki z taką funkcją to na przykład Polux Cosmos LED.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl