Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie ledowe w pokoju
Oświetlenie ledowe w pokoju

Led czy halogen? Wybór powinien być prosty! Lampy sufitowe ledowe mają znacznie więcej zalet niż halogeny. Ich największe atuty zaprezentujemy w tym wpisie wraz z poradami jak zamontować oświetlenie ledowe.

Oświetlenie ledowe w pokoju

Lampki led sufitowe

Nowoczesne lampy ledowe są bardzo uniwersalne, doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu każdego typu a ich wybór na rynku jest niezwykle szeroki. W odróżnieniu od halogenów, które wypełnione są gazem (zazwyczaj jodem), żarówki LED posiadają diody elektroluminescencyjne. Dzięki nim, podczas pracy pobierają aż o nawet 80% energii mniej niż żarówki wolframowe. Dla porównania, halogeny oszczędzają jedynie ok. 15-20% energii więcej od żarówek tradycyjnych. Lampki ledowe sufitowe okręgi pozwalają zatem na zaoszczędzenie znacznie większej ilości energii. Są również o wiele bardziej wydajne od swoich „rywalek” i mogą świecić nawet o kilkadziesiąt tysięcy godzin więcej niż halogeny.

Wisząca lampa sufitowa Sufitowa ledowa lampa IP44 Sufitowa ledowa lampa do łazienki

Lampy ledowe nie ulegają nadmiernemu nagrzewaniu się i są dostępne w różnych temperaturach barwowych. Oprócz tego, choć żarówki ledowe są nieco droższym wyborem od halogenów – pozwalają znacząco obniżyć opłaty za prąd.  

Plafon ledowy – jak podłączyć oświetlenie ledowe

Oświetlenie ledowe w postaci plafonu szczególnie polecamy montować w niewielkich lub niskich pomieszczeniach. Daje ono wystarczająco dużo światła i pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości przestrzeni. Jak założyć ledy? Plafon LED można zamocować za pomocą wkrętarki. Uprzednio należy dokonać niezbędnych pomiarów i zaznaczyć ołówkiem punkt, w którym znajdzie się otwór na przewód elektryczny. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, montaż należy wykonywać przy wyłączonym zasilaniu. Przez wywiercony, oznaczony uprzednio otwór należy przeprowadzić instalację elektryczną lub podłączyć plafon do już istniejącej. Na przewody – pilnując odpowiednie ich kolejności - należy założyć kostkę elektryczną, mocno dokręcić ją, a następnie zamontować do niej zasilacz. Następnie, za pomocą kołków rozporowych należy przykręcić uchwyt montażowy. Jeśli plafon nie posiada źródła światła dołączonego do kompletu, przed dokręceniem plafonu na stelaż, należy wkręcić żarówkę.

Plafon LED do kuchni Plafony do kuchni Kuchenny plafon

Listwy ledowe – podświetlenie stopni schodowych

Za pomocą takiego produktu jak listwa ledowa można efektownie oświetlić sufit, podłogę lub schodowe stopnie. Przy niewielkich kosztach, rozjaśnione w ten sposób pomieszczenie nabiera nowoczesnego i nieco luksusowego charakteru. Listwy zapewniają bezpieczny i trwały montaż ledowego oświetlenia do pokoju, dlatego jeśli zastanawiasz się jak montować taśmy ledowe, nie wahaj się i postaw na aluminiowe profile LED.

Biały profil ledowy Czarny profil led Biały profil z czarnym detalem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl