Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Ogród 2021 – lampy ogrodowe wbijane w ziemię!
Ogród 2021 – lampy ogrodowe wbijane w ziemię!

W jaki sposób przygotować się na sezon ogrodowy? Oczywiście rozglądając się za nowościami i trendami! Najlepsze bezpieczne i dekoracyjne oświetlenie ogródka przydomowego. Piękny ogród może być za dnia, ale po zmroku – warto wyeksponować wszelkiego rodzaju rośliny, krzewy i drzewa wokół domu.

Oświetlenie solarne wbijane stanowi oryginalną ozdobę. Dodatkowo działanie jest korzystne dla środowiska i dla naszego portfela, ponieważ nie generuje kosztów energii elektrycznej. Jakie lampy dogruntowe LED będą najlepsze? W jaki sposób zamontować lampę wbijaną ogrodową? Wszystko to w poniższym artykule!

Topowe lampy solarne wbijane

Lampy solarne wbijane – czym się charakteryzują?

Z roku na rok, lampy ogrodowe wbijane w ziemię cieszą się rosnącą popularnością i różnorodnością. Coraz częściej są produkowane przez producentów i chętniej kupowane przez klientów. Czy warto kupić lampy ogrodowe do ziemi? Co je wyróżnia?

Przede wszystkim lampy solarne do gruntu są rozwiązaniem ekonomicznym oraz przyjaznym środowisku. Nie ma potrzeby ciągnąć przez pół ogrodu kabla i martwić się o przyłącza. Zdecydowana większość oprawek ma wbudowany akumulator, który jest ładowany poprzez panel słoneczny umieszczony na samej górze lampy. Zakup takiego oświetlenia przełoży się zdecydowanie na oszczędności w domowym budżecie. Jak działa lampa solarna wbijana w grunt? Nie marnuje ona swojej baterii za dnia,  włącza się tylko po zapadnięciu zmroku. Po czym oprawka wie, że już jest ciemno? Wyposażona jest w detektor zmierzchu. Kolejną charakterystyką i jednocześnie zaletą jest mobilność, a dokładniej możliwość dowolnej zmiany miejsca położenia lampy. Warunkiem jest miękkie podłoże, w które można wbić oprawkę np. ziemię.

Lampki ogrodowe wbijane

Jakie wybrać lampy dogruntowe LED?

Przy zdecydowaniu się na oświetlenie ogrodu bez kabli, trzeba również rozważyć wybór odpowiednich lamp. Bardzo ważna jest klasa szczelności takiej oprawy.  Lampy wpuszczane w ziemię zazwyczaj posiadają IP44, co daje gwarancję ochrony przed kurzem oraz rozbryzgami wody. Lekki deszcz jak i wiatr nie stanowi wtedy problemy dla naszego oświetlenia. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na reflektor ogrodowy wbijany ze względu na ruchomą głowicę. Możliwość ustawienia kąt padania światła, może być świetnym pomysłem na aranżacje ogrodu i późniejsze modyfikacje.

Lampa dogruntowa wbijana Milagro Eco  Lampa z grotem ziemnym LED Polux Kula  Lampa solarna wbijana Milagro Eco

Ile ładuje się lampka wbijana ogrodowa?

Długość ładowania akumulatorów lampy z grotem ziemnym jest uzależniona od wielu czynników. Są to między innymi:

  • Pora roku
  • Warunki pogodowe
  • Zanieczyszczenie lampy

Lampa do wbicia w ziemię przy dużym nasłonecznieniu może naładować się przez 5-6 godzin, zaś jeśli warunki pogodowe są mniej sprzyjające to może czas wydłużyć się od 7 do 8 godzin. Jeśli dodamy do tego zanieczyszczenie modułu słonecznego, to ten czas ładowania może trwać nawet 12 godzin. W takim wypadku warto dbać o czystość oprawy, aby jak najoptymalniej i najdłużej działała. Żeby nie martwić się zanieczyszczeniem panelu słonecznego, można zainwestować w lampy zewnętrzne stojące podłączane do sieci elektrycznej.

Lampa do wbicia w ziemię Rabalux Mora  Lampa ogrodowa solarna Rabalux Funghetto  Lampa solarna wbijana w ziemię Polux Piano

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl