Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oryginalne kinkiety łazienkowe - najlepsze lampy AZzardo
Oryginalne kinkiety łazienkowe - najlepsze lampy AZzardo

Każda przestrzeń kąpielowa powinna być wyposażona w różne rodzaje oświetlenia. Pierwszymi z nich są lampy łazienkowe sufitowe lub żyrandol do łazienki, które stanowią główne źródło światła. Alternatywą dla nich bywają lampy natynkowe i wpusty, które oświetlają przestrzeń bardziej punktowo. Jednak jest coś, czego także nigdy nie może zabraknąć w tym miejscu. To kinkiet łazienkowy, który najczęściej stanowi oświetlenie lustra bądź jest po prostu nastrojowym dodatkiem do wnętrza.

Ciekawe ścienne lampy do łazienki tworzy między innymi marka AZzardo. Jest to polski producent oświetlenia, który wśród osób urządzających domu i mieszkania cieszy się stale rosnącą popularnością. Poniżej przedstawiamy kilka spośród setek oferowanych przez niego modeli. Ale zanim zaczniemy przegląd produktów odpowiedzmy sobie na pytanie: jak wybrać dobry kinkiet łazienkowy?

 

najlepsze kinkiety łazienkowe - Lajtit.pl

 

Lampy do łazienki - najważniejsze cechy

Łazienka to przestrzeń o specyficznych wymaganiach. Dlaczego tak się dzieje? Po pierwsze: jest w niej dużo wilgoci, co stanowi wyzwanie dla oświetlenia i zasilających go przewodów. Po drugie zaś: jest to przestrzeń bardzo wielofunkcyjna, służąca osobom w bardzo różnym wieku, od niemowlęcia do seniora. Jakie kinkiety do łazienek w niej umieścić? Jakie parametry muszą wyróżniać te produkty?

  1. Klasa szczelności - jeśli kinkiet łazienkowy znajduje się w okolicy wanny lub prysznica, wtedy koniecznie musi on posiadać klasę szczelności minimum IP44. Tylko bowiem wtedy będzie on zabezpieczony przed przypadkowym zalaniem wodą.
  2. Moc światła - ogólne normy podają, że oświetlenia łazienkowe powinny się charakteryzować mocą 75 W na każde 6 m2 przestrzeni. Zadbajmy więc o to, by po zliczeniu mocy, jaką mają lampy wiszące do łazienki oraz modele ścienne uzyskać tę właśnie wartość.
  3. Oświetlenie LED - występujące jako zintegrowane moduły wbudowane w lampy do łazienki, jako żarówki wkręcane w oprawy oświetleniowe lub jako listwy LED montowane na przykład za lustrem. Warto je wybierać ze względu na energooszczędność, wieloletnią trwałość oraz ciekawy wygląd.

 

kinkiety nad lustro AZzardo Epsilon kinkiet łazienkowy AZzarod Jaro

 

Kinkiety łazienkowe nad lustro

Gdy planujemy zamontować oświetlenie łazienkowe nad lustrem zadbajmy o to, by znajdowało się ono około 10 centymetrów powyżej naszej głowy. Kluczowe jest też to, by nie świeciło ono bezpośrednio na lustrzaną taflę. W takiej sytuacji bowiem światło będzie się od niej odbijało, zbytnio nas oślepiając.

Z polecanych modeli warto wymienić kinkiety Epsilon 60. Te czarne lampy AZzardo typu galeryjki mają szerokość 60 cm i wysokość 11 cm, świecą światłem ciepłym, a ich moc świecenia wynosi 1 530 lumenów. Gdy potrzeba nam szerszego modelu, polecamy lampy ścienne AZzardo Jaro o szerokości 90 cm (wysokość 11 cm). Są to bardzo klasyczne modele wyposażone w LED zintegrowany, których moc świecenia wynosi 1 234 lumenów.

 

kinkiety łazienkowe AZzardo Kallisto oświetlenia łazienkowe AZzardo Gaia

 

Kinkiety do łazienki umieszczane po bokach lustra

Jeśli kinkiety do łazienki chcemy umieścić po obu stronach lustra pamiętajmy, że powinny być one zamontowane na poziomie wzroku użytkownika i dawać łagodne, rozproszone światło. Tylko bowiem dzięki temu nasza twarz będzie równomiernie doświetlona, co jest ważne zwłaszcza podczas wykonywania makijażu.

Wśród chętnie wybieranych modeli znajdują się lampy AZzardo ścienne Kallisto. Posiadają one solidne, szklane, białe klosze, pod którymi umieszcza się żarówki z gwintem E27. Wymiary tych modeli to 28 x 15 cm. Również szklane, ale o walcowatym kształcie klosze posiadają kinkiety łazienkowe AZzardo Gaia. Elegancji dodają im chromowane elementy montażowe. Do zestawu z nimi należy dokupić żarówkę z gwintem G9.

 

lampy do łazienki AZzardo Tanza kinkiety do łazienki lustro Aurora R 

 

Dekoracyjne kinkiety łazienkowe

Tu najważniejsze jest, by dawały one spokojne, przytłumione światło budujące przytulny nastrój. Świetnie sprawdzą się tu mleczne klosze czy kinkiety łazienkowe czy modele świecące jednocześnie do góry i do dołu. Co więcej: nie trzeba się tu decydować na dużą moc żarówek czy modułów LED, gdyż taki kinkiet do łazienki stanowi tylko oświetlenie dodatkowe.

Popularny kinkiet łazienkowy góra-dół to między innymi lampa AZzardo Tanza. Jej szerokość to tylko 7,5 cm, co pozwoli na umieszczenie jej w nawet bardzo wąskiej łazience w bloku. W większych wnętrzach można umieścić chociażby oświetlenie AZzardo Aurora R. Nie jest to typowy kinkiet łazienkowy. To bowiem lustro podświetlane modułami LED, dzięki czemu dostajemy dwie funkcjonalności w jednym produkcie.

 

Jakie kinkiety nad lustro?

 

Jak wysoko kinkiet nad lustrem?

Przy powyższej kwestii obowiązuje kilka złotych zasad. Gdy zastanawiamy się, na jakiej wysokości kinkiet nad lustrem, pamiętajmy: nie powinien się on znajdować więcej niż 10 cm nad naszą głową. Inaczej nie wykorzystamy w pełni potencjału tego oświetlenia. Gdy natomiast chcemy mieć kinkiety przy lustrze, po jego bokach, musimy wziąć pod uwagę inne parametry. Pierwszy to ten, że dwa źródła światła najlepiej, jeśli są od siebie oddalone o ok. 75 cm. Co do wysokości - najlepszą będzie ta dopasowana do miejsca padania naszego wzroku. Gdy domownicy mają różny wzrost, załóżmy że lampę umieścimy ok. 160 cm od powierzchni podłogi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl