Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania

Altana

girlanda do altanyPomysł na oświetlenie do altany? Mamy go!

Co to jest altana? Słowem tym określa się niewielkie obiekty umieszczane w ogrodzie, mające lekką, niejednokrotnie ażurową konstrukcję. Ich funkcją jest ochrona użytkowników przed warunkami atmosferycznymi: deszcz, słońce czy wiatr. By w tej przestrzeni wygodnie odpoczywało się o każdej porze dnia i nocy, przydatna jest lampa do altany. To z jej pomocą wspólne biesiadowanie czy zabawa nabiorą zupełnie nowego wymiaru, stając się bardziej wygodne i bezpieczne. Czym trzeba zainteresować się wybierając powyższy produkt?

Szczelność i zasilanie - podstawa jeśli chodzi o oświetlenie altany

Opisywane małe budynki w większości nie są w pełni zabudowane. Do ich wnętrza może więc docierać deszcz czy zanieczyszczenia niesione przez wiatr. W związku z tym lampy do altany drewnianej muszą być na nie odporne. Najlepiej decydować się na te modele, które producent oznaczył klasą szczelności IP54 bądź wyższą.

Kolejny problem to zasilanie. Omawiany obiekt często znajduje się w dość dużym oddaleniu od domu, przez co ciężko jest go podłączyć do sieci elektrycznej. W takiej chwili z pomocą przychodzą lampy solarne do altany. Musimy mieć jednak świadomość, że nie zagwarantują nam one mocnego, wydajnego światła, a raczej oświetlenie dekoracyjne. Gdy więc chcemy mieć więcej jasności, trzeba jednak postawić na lampy wiszące do altany, do których doprowadzimy przewód elektryczny. Jest to nieco trudniejsze, ale z pewnością odwdzięczy nam się wygodą korzystania z przestrzeni.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl