Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie elewacji - topowe modele!
Oświetlenie domu na zewnątrz – topowe modele!

Przestrzeń przydomowa może być piękna, ale dla podkreślenia uroku stosuje się lampy zewnętrzne elewacyjne. Stworzone są one dla praktycznej funkcjonalności, czyli bezpieczne dotarcie do drzwi wejściowych po zmroku. Jednakże oświetlenie budynku może mieć rolę dekoracyjną!

Używając odpowiednich kinkietów do ogrodu można podświetlić konkretne elementy fasady i terenu, jednocześnie podnosząc atrakcyjność posesji. Trzeba brać pod uwagę, że na zewnątrz będą wpływały na lampę warunki atmosferyczne w postaci deszczu i wiatru. Jak zatem wybrać dobrą lampę elewacyjną?

Lampy elewacyjne na dom

Jakie oświetlenie na zewnątrz domu?

Lampy zewnętrzne ścienne dostępne są w różnych stylach i kształtach. W ofercie znajdą się kinkiety zewnętrzne w stylu industrialnym, klasycznym i nowoczesnym. Jednak wygląd, to nie wszystko na co należy zwrócić uwagę. Oświetlenie elewacji powinno być odporne na wilgoć, zimno i upały. Chcąc cieszyć się jak najdłużej oświetleniem, należy wybrać lampę o wysokiej szczelności jak IP44,IP54,IP65,IP67 i IP68. Dzięki takiej klasie ochronności, możemy być pewni o jakość wykonania oprawy. Używanie opraw ściennych o mniejszej klasie szczelności grozi uszkodzeniem instalacji elektrycznej oraz samej lampy led.

Kinkiet elewacyjny antracytowy Lutex Explorer LED  Kinkiet zewnętrzny czarny Eglo Alamonte  Kinkiet na elewacje numer na dom Lucide Digit

kinkiety elewacyjne

Oświetlenie budynku – jakie lampy?

Dobór odpowiednich lamp to nie lada wyzwanie, bowiem oświetlenie ściany z kamienia nie jest takie proste. Trzeba wziąć pod uwagę styl, który pragniemy w ogrodzie. Najpopularniejsze modele to kinkiety zewnętrzne led, które cechują się dużą wytrzymałością oraz oszczędnością. Oświetlenie ściany z cegły może zostać zrealizowane poprzez lampy ścienne zewnętrzne w stylu rustykalnym, aby podkreślić walory elewacji domu.

Kinkiet oświetlenie na dom Brilliant Maritim  Kinkiet elewacyjny rustykalny Trio Duero  Lampa ścienna elewacyjna Eglo Valdeo

Oświetlenie zewnętrzne domu jednorodzinnego

W jaki sposób wyeksponować dom? Poprzez podświetlany numer domu! Jest on obowiązkowy, o czym wie niemal każdy właściciel nieruchomości. Dodatkowym ułatwieniem dla użytkowania podwórka wokół domu są kinkiety elewacyjne wyposażone w czujnik ruchu. Jest to zalecane dla osób, które cenią bezpieczeństwo jak i wygodę. Oprawa włączy się na zewnątrz wtedy, kiedy będzie to akurat potrzebne.

 Kinkiet zewnętrzny klasyczny na elewację Trio Gracht  Kinkiet elewacyjny zewnętrzny podświetlany numer na dom Lutec Alice  Lampa elewacyjna Trio Hondo Led

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl