Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Oświetlenie hotelowe – gwoździem programu!
Oświetlenie hotelowe – gwoździem programu!

Idąc do hotel, zawsze zwracamy uwagę na dekoracje, wystrój wnętrz i oczywiście – oświetlenie. Jeśli wszystko inne nie przykuło naszego wzroku, to ostatnią szansą są odpowiednie lampy hotelowe. Liczy się dobre pierwsze wrażenie, wywołanie emocji na widok wybranego hotelu.

Co składa się na oświetlenie hotelowe? Czy żyrandole glamour to już przeżytek? Na co położyć nacisk, dobierając lampy do wnętrz pokoi hotelowych? Wszystko to w poniższym artykule!

 

 Lampy do hotelu - na co zwrócić uwagę?

 

Hotelowe wnętrza – jak prawidłowo oświetlić hotel?

Na dobre wrażenie składa się szereg czynników. Jednym z nich jest dobrze dobrane i dopasowane do wystroju wnętrz oświetlenie. W tym wypadku nie ma miejsc na pomyłki. Jakie przestrzenie trzeba wyposażyć w lampy hotelowe?

  • Ogród przed hotelem
  • Hol
  • Pokój hotelowy
  • Łazienka hotelowa
  • Restauracja w hotelu
  • Korytarze

Bardzo wiele miejsc potrzebuje odpowiedniego światła i w tym wypadku, najczęściej wybierane jest oświetlenie ledowe, cechujące się oszczędnością energii. Zważając na specyfikę działania hotelu, warto mieć w pamięci, że lampy do hotelu są zapalone w dzień jak i w nocy. Aby zminimalizować koszty za prąd, wybiera się żarówki LED lub inne zamienniki w trosce o wydajność energetyczną.

 

Lampy hotelowe

 

Oświetlenie holu w hotelu

Hol powinien być jednym z najbardziej reprezentatywnych miejsc w hotelu, bowiem ma za zadanie swoim stylowym wnętrzem witać gości. Jest to miejsce, w którym warto zaimponować dużym i rozłożystym żyrandolem o przyjemnej ciepłej barwie światła, która umili czas gości czekając na swoją kolej. Zaś przy recepcji przydałoby się mocniejsze światło, do którego można użyć spotów czy lamp wiszących. Lampy do hoteli wybiera się z niezwykłą starannością o każdy szczegół, aby całość aranżacji wnętrz zostawiała w pamięci znak.

 

Żyrandol lampa hotelowa wisząca Eglo Basilano  Lampa do hotelu Maytoni Palace  Żyrandol hotelowy szklany Maxlight Vogue

 

Oświetlenie pokoju hotelowego

Drugim bardzo ważnym miejscem dla gościa jest jego pokój hotelowy. Miejsce to nie tylko ma służyć do snu i odpoczynku, ale również do pracy czy też spotkań służbowych. W takim pomieszczeniu koniecznie muszą znaleźć się kinkiety po obu stronach łóżka bądź lampy nocne ułożone obok na szafkach. Jeśli w pokoju znajduje się biurko to warto wyposażyć je w lampkę biurkową.

 Lampa hotelowa ścienna Globo Kalla  Kinkiet lampa do hotelu czarna King Home Queen  Kinkiet do pokoju hotelowego biały Nowodvorski HOTEL

 

Nastrojowa hotelowa restauracja - oświetlenie

Miejsce, do którego chętnie goście schodzą aby posilić się lub miło spędzić czas. Restauracja nie tylko odpowiedzialna jest za wydawanie napojów i posiłków, ale również za nadanie odpowiedniego nastroju. Bardzo ważna kwestią jest by dobierać lampy, które będą pasować do otoczenia architektonicznego oraz wystroju wnętrz reszty pomieszczeń. Spójność nada miejscu charakteru i klimatu, do którego goście hotelowi będą często wracać.

 

 Lampa wisząca hotelowa Elstead Rubin  Żyrandol do hotelu Elstead Pickering Lane  Nowoczesna lampa hotelowa Elstead Rubin

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl