Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Wysyłka w
Promocja

schodowy wpust zewnętrznyJak zrobić dobre podświetlenie stopni na zewnątrz?

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwa podczas wieczornego czy nocnego dojścia do domu? Pomysłów jest przynajmniej kilka. Bardzo wiele osób stawia w tym przypadku na lampy z czujnikiem ruchu, które samodzielnie rozjaśniają się gdy znajdziemy się w okolicy. Zupełnie innym, bardziej dyskretnym rozwiązaniem jest oświetlenie schodów zewnętrzne. Takie małe lampki ściennie równomiernie doświetlają powierzchnię, po której poruszanie staje wię o wiele bardziej komfortowe. Zastanówmy się więc, jakie są rodzaje powyższych produktów i jakie cechy powinny one mieć by służyły nam przez lata.

Lampa na schody zewnętrzne - poznaj ją!

Kluczowe cechy, na które większość osób zwraca uwagę przy wyborze omawianych artykułów, to materiał wykonania i kolor obudowy. W pierwszej kwestii najczęściej pojawiające się wersje to aluminiowe wpusty schodowe na zewnątrz oraz ich odpowiedniki z tworzywa sztucznego. Co do kolorów, najwięcej jest tu matowych czy metalicznych szarości oraz czerni i bieli. Niekiedy spotyka się także brąz czy złoto.

Ale jest jeszcze coś, o czym nie możemy zapominać. Oświetlenie schodów zewnętrznych LED musi być bezpieczne i wytrzymałe. A to zagwarantuje nam odpowiednia klasa szczelności. Absolutne minimum to szczelność na poziomie IP44, jednak zaleca się stosowanie wyższej (na przykład IP54). Dzięki temu ani deszcz, ani przypadkowe uderzenie czy duża ilość kurzu lub piachu nie zaszkodzą produktowi.

Ostatnia kwestia to moc świecenia. Im większe są stopnie, tym powinna być ona większa. Warto wiedzieć że moc, jaką ma oświetlenie schodów tarasowych, wyrażana może być w dwóch jednostkach. Pierwszą jest moc energii wyrażana w watach, zaś drugą - moc świetlna wyrażana w lumenach. Koniecznie przeanalizujmy obie te dane.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl