Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
USB
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Promocja

Lampy schodowe

Lampy na klatkę schodową - bezpieczeństwo i design

lampy schodowe

Oświetlenie schodowe to oświetlenie dyskretne, rozproszone, o niskim poziomie natężenia światła. Jego zadaniem jest przede wszystkim odpowiednie odznaczenie każdego ze stopni, dzięki czemu użytkownik będzie mógł bezpiecznie po nich wchodzić i z nich schodzić. Nie może więc oślepiać, powodować efektu olśnienia. Co równie ważne, musi być ono włączane przełącznikiem schodowym, którym można uruchomić i wyłączyć światło zarówno na górnym, jak i na dolnym poziomie. Opcjonalnie opisywane oświetlenie wyposażane jest w czujnik ruchu.

Jakie są rodzaje lamp na klatkę schodową w domu?

Kinkiety schodowe – od typowych kinkietów odróżnia je niewielki rozmiar. Często też montowane są na wysokości kilkunastu centymetrów od wybranych stopni. Takie nowoczesne kinkiety schodowe świecą wyłącznie w dół lub zarówno w górę i w dół.

Oprawy oświetleniowe (oczka) – umieszczane są bezpośrednio nad wybranymi lub nad każdym ze stopni. Często też montuje się je bezpośrednio w stopniach. W obu przypadkach trzeba zadbać o to, y te lampy na klatkę schodową dawały przytłumione rozproszone światło.

Oświetlenie schodowe LED – najczęściej są to taśmy LED instalowane pod stopniami, w specjalnie przygotowanych przez stolarza kanałach. Ich zalety to równomierne oświetlanie stopni i możliwość wyboru spośród dużej ilości kolorów światła.

Oświetlenie sufitowe klatki schodowej - bardzo często jego rolę pełnią lampy natynkowe bądź wpusty. Ich ogromnym plusem jest to, że zajmują mało miejsca, a przy tym dobrze, punktowo oświetlają stopnie i przestrzeń znajdującą się nad nimi. Ze względu na to, że są to zazwyczaj produkty niewielkie, są to dość tanie lampy do korytarza, za które zapłacimy już od kilkudziesięciu złotych za sztukę. Oczywiście na suficie w wysokim korytarzu mogą też zawisnąć duże żyrandole ozdobne. Na te jednak wydamy już sporo więcej pieniędzy.

Niektóre z powyższych produktów dostępne są w sklepach od ręki, inne zaś to modele na zamówienie. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej sprawdź dostępność lamp na schody.

Tagi: oświetlenie schodowe, oświetlenie klatki schodowej, lampy na klatkę schodową, lampy na schody

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl