Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Najlepsza lampa do salonu fryzjerskiego? Zobacz, jak ją wybrać!
Najlepsza lampa do salonu fryzjerskiego? Zobacz, jak ją wybrać!

Żeby wybrać profesjonalne oświetlenie do salonu fryzjerskiego, trzeba zarezerwować sobie naprawdę sporo czasu. Ta przestrzeń ma bowiem kilka różnych stref, które wymagają zupełnie odmiennych źródeł światła. Stanowiska pracy, recepcja, poczekalnia, toaleta dla klientów - to początek nieco dłuższej listy. W każdym z tych miejsc zarówno klient, jak i pracownik zakładu wykonuje różne czynności i spędza różną ilość czasu.

Dokonując zakupu źródeł światła do tych punktów zapytajmy się wpierw: dokładnie jakie znaczenie w pracy fryzjera ma oświetlenie? Czy oświetlenie fryzjerskie może mieć barwę ciepłą, czy lepiej żeby było neutralne? Jaka powinna być jego moc? Czy wystarczy jedno źródło światła, czy potrzeba będzie kilku punktów. Przeczytajcie sami!

 

lampy polecane do salonów fryzjerskich

 

Salon fryzjerski - oświetlenie musi być tu różnorodne

Jak wspomnieliśmy na początku, w miejscu zajmującym się pielęgnacją włosów i układaniem fryzur znajduje się kilka różnych miejsc. Pierwsze, na co musimy zwrócić uwagę, jest oświetlenie stanowiska pracy fryzjera. Najlepiej doświetlone musi być lustro i jego okolice. Dobrą propozycją będą dwa kinkiety o transparentnych kloszach, które umieścimy po obu stronach lustra. Jeśłi wybierzemy kinkiet nad lustro, wtedy dobrze by miał on ruchome źródła światła, na przykład w formie spotów.

By fryzjerowi wygodnie było dokonywać zamówionych zabiegów, trzeba kupić także lampy sufitowe do salonu fryzjerskiego. Zależnie od wysokości pomieszczenia, decydujmy się tu na żyrandole, plafony czy małe lampki podtynkowe. Z kolei w poczekalni, która ma być miejscem relaksu, idealne będą lampki stołowe czy modele podłogowe dające delikatne światło.

 

kinkiet do lustra fryzjera CANDELLUX BALLET 21-70852 lampa ścienna fryzjerska ITALUX GETAN MBM-2564 1 przezroczysty kinkiet do salonu fryzjerskiego ELSTEAD BLAKE BATH-BLAKE2-PB

 

Natężenie oświetlenia w zakładzie fryzjerskim - i barwa światła

Nie zaskoczymy nikogo gdy powiemy, że oświetlenie salonu fryzjerskiego musi być mocne. Zwłaszcza jeśli mówimy o produktach rozjaśniających stanowiska robocze i lustra. Fryzjerowi musi się bowiem wygodnie pracować, a klient chce się wygodnie przeglądać, widząc każdy szczegół fryzury. Nie ma jednak jednych wytycznych co do mocy światła. Wszystko zależy od wielkości przestrzeni, ilości stanowisk, indywidualnych wymagań i łącznej ilości opraw oświetleniowych we wnętrzu.

Co do barwy światła: we wszystkich miejscach (poza poczekalnią) najbardziej adekwatnym okaże się światło o barwie naturalnej. Dlaczego takie? Oświetlenie w salonie fryzjerskim powinno dokładnie odwzorowywać to, co klient zobaczy po wyjściu z budynku. A to właśnie światło neutralne jest tym, której jest najbardziej zbliżone do oświetlenia naturalnego, słonecznego. Inaczej sprawa ma się w przypadku wspominanej poczekalni. Takie lampy do salonu fryzjerskiego mogą, a nawet powinny mieć relaksującą, ciepłą barwę.

 

najlepsza lampa dla fryzjera sufitowa SIGMA MODUŁ MAROKO 31595 lampa glamour do salonu fryzjerskiego ITALUX MALENE MDM3386 5 BK+GD lampa led fryzjerska MILAGRO ORION BLACK LEDOWA ML509

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl