Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Wybieramy lampy do pralni - praktyczne i śliczne
Wybieramy lampy do pralni - praktyczne i śliczne

Często miejscem, w którym pierzemy ubrania, jest łazienka. Jednak, jeśli tylko nasz dom czy mieszkanie są nieco większe, pralnia jest zupełnie osobną przestrzenią. Niejednokrotnie w niej nie tylko czyścimy ubrania, ale też później suszymy je, składamy czy nawet prasujemy. Powinno się więc szczególnie zadbać o to, by lampy do pralni odpowiadały na wszystkie te potrzeby. Jak to zrobić? Które z nich wybrać, by cieszyć się odpowiednią jasnością podczas pracy przy pielęgnacji odzieży?

 

oświetlenie LED w pralni

 

Jakie oświetlenie do pralni?

Zanim zabierzemy się za odpowiedź na powyższe pytanie przeanalizujmy to, gdzie dokładnie mieści się omawiane wnętrze. Niekiedy lokujemy je w piwnicy, w której nie ma okien. Innym razem miejsce na nie znajdziemy na dobrze doświetlonym strychu. W końcu - w niektórych domach przestrzeń pralnicza położona jest na parterze, obok łazienki czy kuchni. W każdym z tych przypadków lampa LED do pralni będzie nieco inna.

 

oswietlenie sufitu w niskiej pralni Trio APART LED 659411806 czarne plafony do niskiej pralni Lucide POLARIS  37100 50 30

 

Piwnice są nie dość, że niskie, to jeszcze słabiej doświetlone światłem naturalnym. Do nich więc polecamy zwłaszcza plafony. Ich wysokość może wynosić zaledwie kilka centymetrów - jeśli więc wnętrze ma nawet wysokość 2 metrów lub niewiele więcej - nie zawadzimy głową o źródło światła. Dodatkowo plafon do pralni da bardzo dużo światła, a jeśli będzie miał mleczny klosz lub włożymy w jego oprawki żarówki mleczne - wtedy światło nie będzie nas razić przy pracy. Możemy postawić na jedną taką lampkę, a w większych przestrzeniach - umieścić na suficie dwie czy nawet trzy.

Czy żyrandol do pralni to dobry wybór?

Odpowiedź wydaje się krótka: tak, pod warunkiem że wnętrze należy do tych nieco wyższych. Co ważne,  nie musi być to żyrandol bardzo ozdobny, dekoracyjny. Wystarczy jego prostsza wersja - nie zapraszamy tam bowiem gości, którzy odwiedzili nasz dom. Dobrym dodatkiem do niego jest kinkiet do pralni. Przyda się on zwłaszcza wtedy, gdy potrzebujemy oświetlenia punktowego, na przykład w miejscu do składania odzieży.

 

lampa do wysokiej pralni Trio RL GABBIA R30404032 dymiona lampka do pralni Italux Poggi PND-28028-4D

 

A co w przypadku, gdy przestrzenia do prania ubrań umieszczona jest na jasnym strychu? Tu możemy postawić na przykład na nowoczesne oświetlenie punktowe, czyli chociażby spoty. Takie lampy sufitowe do pralni możemy łatwo ukierunkowywać na miejsce, na którym nam zależy. A zmiana tego położenia jest niezwykle łatwa - wystarczy dłonią przesunąć klosz.

Oczywiście bez względu na to, jaki typ oświetlenia wybierzemy, trzeba wybrać do niego odpowiednie żarówki. Wspominaliśmy już o tym, że mogą być one mleczne, a przez to nierażące wzroku. Kolejna rzecz ich dotycząca  to moc. Oświetlenie ledowe do pralni dobrze, by było mocne. Dodatkowo wybierzmy te modele, które świecą światłem naturalnym. Dzięki temu dobrze zauważymy wszystkie plamy i inne zabrudzenia na ubraniach.

 

 spot lampa sufitowa pralnia Spotlight Ball 5109482 kinkiet lampa scienna pralnia Italux Restenza WL-2439-1-COP

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl