Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Które lampki wpuszczane w sufit sprawdzą się najlepiej?
Które lampki wpuszczane w sufit sprawdzą się najlepiej?

Zanim zajmiemy się tematem: sufit podwieszany - oświetlenie, musimy wszystkim wyjaśnić czym dokładnie jest ten rodzaj powierzchni zamykającej pomieszczenie od góry. Jest to zazwyczaj lekka konstrukcja stworzona z płyt kartonowo-gipsowych, którą umieszcza się na stalowym, ocynkowanym stelażu przytwierdzonym do stropu czy dachowej więźby. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy obniżyć sufit, wyrównać jego powierzchnię, a także uzyskać przestrzeń na estetyczne ukrycie systemów instalacyjnych (elektrycznych czy klimatyzacyjnych). Jak wykonać taką konstrukcję - to temat na osobny artykuł. W tym tekście zajmiemy się kwestią tego, jakie oświetlenie pod sufit napinany jest obecnie modne i sprawdzone przez projektantów oraz klientów.

 

jakie lampy do sufitu podwieszanego

 

Montaż lampy do sufitu podwieszanego - co jest potrzebne?

Instalacja źródła światła na omawianej powierzchni nieco się różni on tej, którą wykonamy na suficie tradycyjnym. Zadzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy marzą nam się oprawy LED wpuszczane w sufit podwieszany. Oprócz tradycyjnych narzędzi - takich jak śrubokręt, szczypce tnące i te do ściągania izolacji z kabli - będzie nam bowiem potrzebna także wiertarka z otwornicą czy piła do wycięcia prostokątnego czy kwadratowego kształtu wpłytach kartonowo-gipsowych. Pamiętaj też, że zanim zaczniesz dokonywać montażu, należy wyłączyć zasilanie w instalacji.

Oświetlenie sufitu podwieszanego w salonie - rodzaje

Większość osób zastanawiając się nad rodzajami światła umieszczonymi w omawianej konsrukcji, po pierwsze stawia na oświetlenie punktowe w suficie podwieszanym. Najczęściej są to lampy podtynkow wpuszczane, nazywane też wpustami. W ich przypadku dla oka widoczna jest tylko elegancka, ozdobna ramka oraz źródło światła. Jest to więc propozycja minimalistyczna, ale przy tym ładna i skutecznie rozjaśniająca przestrzeń.

Kolejne rozwiązanie można skrótowo nazwać taśma LED sufit podwieszany. Taki element umieszczamy zazwyczaj tak, by nie było go bezpośrednio widać, by do naszego oka docierała tylko poświata o określonej barwie. Co ciekawe, taśmy ledowe często można sterować za pomocą smartfona czy nowoczesnego włącznika ściennego, ustawiając niemal dowolny kolor światła z palety RGB.

Jeśli szukamy jeszcze innego produktu, dzięki któremu ostatecznie montaż oświetlenia LED w suficie podwieszanym da nam pełną satysfakcję w codziennym użytkowaniu światla, naszą propozycją są także klasyczne lampy wiszące do sufitu podwieszanego. Ich zamontowanie będzie nawet łatwiejsze niż w przypadku zwykłego sufitu, a ostateczny efekt oświetleniowy będzie naprawdę zjawiskowy.

Jakie oświetlenie łazienki - sufit podwieszany? 

Podstawową różnicą pomiędzy doświetleniem łazienki i innych przestrzeni w domu jest klasa szczelności. Do większości pomieszczeń wystarczy, by klasa bezpieczeństwa lampy wynosiła IP20. W przypadku przestrzeń wilgotnych, a łazienka takim jest, szczelność musi znajdować się na poziomie minimum IP44.

Kolejna sprawa jeśli chodzi o lampki do sufitu podwieszanego w łazience to ich rozmiar. Łazienka jest bowiem bardzo często niewielka, a czasem też niska. W związku z nim wiele osób urządzających tę przestrzeń wybiera minimalistyczne plafony. Dają one bowiem bardzo dużo światła, a przy tym są niskie i niewielkie, przez co nie zajmują cennego łazienkowego miejsca.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl