Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Plafony heksagonalne - przełam rutynę!
Plafony heksagonalne - przełam rutynę!

Płaskie lampy sufitowe mają zazwyczaj kształt prostokątna lub okręgu. Tego typu modeli jest na rynku zdecydowanie najwięcej. Gdy jednak chcemy w ciekawy sposób wyróżnić pomieszczenie, możemy postawić na przykład na produkty typu lampa heksagonalna. Co to dokładnie jest?

Samo słowo heksagon pochodzi od greckiego wyrazu hekságonos. Oznacza on tyle, co sześciokątny. Mówiąc więc w dużym skrócie nasz produkt to po prostu plafon plaster miodu, zazwyczaj równoboczny, o sumie kątów wewnętrznych równej 720°. W poniższym tekście przedstawiamy dwa bardzo piękne produkty tego typu.

 

lampa sufitowa heksagonalna

 

Auhilon Theo - plafon heksagonalny drewniany

Twój dom urządzony jest w stylu skandynawskim lub ekologicznym? Cudownie zgra się z nim lampa wykonana z jasnego drewna Auhilon Theo. Lekka, drewniana konstrukcja podstawowa posiada sześć boków. W jej wnętrze wkomponowano klosz z matowego szkła. Pod nim natomiast zainstalowano moduł LED o mocy 30 W, neutralnej barwie światła i mocy świecenia 2 400 lm. Te plafony sześcioboczne równoramienne mają średnicę 50 cm, więc są naprawdę spore. Mała jest natomiast ich wysokość - 10 cm - co pozwala na montaż również w tych najniższych przestrzeniach. Tego modelu nie wybierajmy jednak do łazienek - jego szczelność to bowiem IP20.

 

plafony heksagon Auhilon Theo

 

Argon Arizona - heksagonalny plafon w wielu wersjach

Seria Arizona składa się z kilku typów lamp, z których każda dostępna jest w kolorze białym i czarnym. Pierwsza z nich to pojedyncza lampa plaster miodu - z jednym kloszem i jednym modułem LED. Do tego możemy dokupić opcje podwójne, a także te składające się z jednego dużego klosza i doczepionych na jego bokach trzech modułów mniejszych. Moc pojedynczych wersji to 10 W lub 15 W (w zależności od średnicy, podwójnych - 25 W, a poczwórnych - 46 W. Omawiany heksagonalny plafon ma lekką wizualnie konstrukcję, a mimo tego potrafi bardzo pięknie ożywić każdy sufit.

 

plaster miodu lampa Argon Arizona

 

Eglo Stiati - loftowe lampy heksagonalne

Kiedy szukamy produktów do wnętrz industrialnych, powyższe konstrukcje nie będą wyglądać do końca dobrze. Bardziej interesującym rozwiązaniem będzie proste oświetlenie z metalowych prętów, dostępne w opcjach bez kloszy lub z małymi, prostymi klosikami. Ten plafon o sześciu ściankach sprzedawane są w wersji czarnej i białej. Wyglądają one troche jak prosta, pajęcza sieć, dzięki czemu ich charakter jest bardziej przestrzenny, wielowymiarowy. W tych produktach nie znajdziemy modułu LED. Zamiast niego przygotowano miejsce na sześć żarówek z gwintem E27.

 

sześciokątny plafon Eglo Staiti

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl