Opinie o Nas

Twój koszyk

do zapłaty 0,00 zł
Opcje przeglądania
Promocja

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

oświetlenie numeru domuPodświetlany numer domu - musisz go mieć!

O tym, że numery na dom są obowiązkowe, wie niemal każdy właściciel nieruchomości. Mało kto ma jednak świadomość, że artykuł 64 kodeksu karnego mówi również o tym, że tabliczka z powyższą informacją musi być koniecznie podświetlona. Dla wszystkich tych, którzy nie zadbają o solarny numer domu czy o jego wersję podłączaną do prądu, ustawodawca przewidział karę grzywny w wysokości 250 zł. 

Jaki mamy czas na wywiązanie się z powyższego obowiązku? Numer domu podświetlamy musimy umieścić na budynku w ciągu 30 dni od jego zakupu. Dodatkowo, jeśli nasz obiekt znajduje się w głębi podwórka, oznaczenie należy umieścić także na płocie.

Numer na dom LED - dlaczego jest tak ważny?

Pierwszy powód, który przychodzi na myśl, to możliwy problem w dostarczaniu przesyłek. Kurier czy listonosz nie zawsze są przecież w stanie się domyślić, jaką numerację mają posesje na danej ulicy. Ale jest też sprawa o wiele ważniejsza. Numer na dom podświetlany jest niezbędny do prawidłowego działania służb ratunkowych. Tu bowiem liczy się każda sekunda, której nie powinno się tracić na tak trywialną czynność jak szukanie właściwej nieruchomości.

Oczywiście także policja czy straż pożarna muszą łatwo nas znaleźć w przypadku zgłoszenia interwencyjnego. A takie może nastąpić przecież zarówno w dzień, jak i w nocy. Lampa solarna z numerem na dom jest więc kluczowa dla ratowania życia i zdrowia naszego i naszych najbliższych. Wybierając model oświetlany słonecznie nie wydamy dodatkowych pieniędzy na prąd, więc zyskamy rozwiązanie zarówno funkcjonalne, jak i tanie w użytkowaniu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl